15_20220125_211231.jpg

Vojtěch Houska: Vývojem jsem překvapen

Rozhovor s Vojtou Houskou přináší krátké zhodnocení aktuální části sezóny.

V úvodu se vrátíme k poslednímu zápasu. Jak z tvého pohledu vypadalo derby?

Pro začátek bych chtěl pozdravit všechny čtenáře. Od zápasu s Pískem se vždy dá očekávat velmi kvalitní utkání a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Do utkání, které předem nemělo jasného favorita, jsme vstoupili lépe. Troufnu si říct, že dvě třetiny jsme byli lepším týmem a vypracovali jsme si náskok až o 3 branky. Bohužel, v poslední třetině nás soupeř zatlačil a povedlo se mu vyrovnat. Nakonec jsme uspěli alespoň na nájezdy a oplatili tak Písku porážku z posledního vzájemného utkání. Se ziskem dvou bodu jsme spokojeni.

V letošní sezóně již čtyři naše zápasy dospěly do nájezdů, což je nebývale často. Máš nějaké vysvětlení?

Občas se nám stává, že i když jsme kvalitnější tým, přizpůsobíme se hře soupeře. To pak bohužel vede k našemu zhoršenému výkonu a stavu, kdy zápas není rozhodnutý po 60-ti minutách hry. Ve většině případů je to velká škoda a naše zbytečná ztráta bodů.

Ty sám jsi do žádných nájezdů nezasáhl. Necítíš se nebo ti trenér nedává důvěru do této disciplíny?

No nebudu tady vyprávět pohádky… nájezdy zkrátka a jednoduše nejsou disciplína, ve které bych vynikal. V čem ale vynikám je disciplína, ve které se mnou nikdo nesoupeří a ta nese název : Jak neproměnit nájezd, i když gólman nechytá. Tuhle soutěž hrávám na tréninku a často se mi stává, že jsem v ní ohodnocen titulem „dřevák“.

Projevují se již v zápasech kilometry, které hráči naběhali přes vánoční přestávku?

Myslím si, že zatím ještě ne. Nicméně jsem rád, že každý pro svou kondičku něco udělal během vánočních svátků a jsem přesvědčen, že s blížícím se koncem sezóny, se tyto naběhané kilometry budou opravdu hodit.

Závěrečná část bude velmi napínavá – se třetím Pískem máme stejně bodů a na druhé Gorily nám chybí body 2. K tomu všemu máme zápas k dobru (Písek také). Jaký je tvůj výhled?

No musím říci, že jsem vývojem tabulky lehce překvapen. Před Vánocemi nás trápila hra, zbytečně jsme ztratili body (prohra s Milevskem a J. Hradcem). Ale ani naši tabulkoví konkurenti nejsou kapela, aby pořád vyhrávali, a tak se nám naskýtá šance dostat se na 2. místo. K tomu je však ještě dlouhá cesta, kde nás čekají především dva těžké zápasy s vedoucí Slávií a prozatím druhými Gorilami.