Historie FbC Strakonice

Historie klubu se začala psát roku 2002. V tomto roce vznikl pod hlavičkou DDM Strakonice florbalový oddíl, který v prvním roce své existence nebyl registrován v žádných florbalových soutěžích. Hned v roce 2003 vstoupil klub do florbalové unie a ze zájmového kroužku se tak stal oficiální soutěžní klub. V dalších letech postupně přibývali noví hráči a tak se také rozšiřovala struktura jednotlivých kategorií.

Významnou změnou pro klub bylo v roce 2009 otevření nové sportovní haly ve Strakonicích. Nová hala umožnila pořádat domácí utkání přímo ve Strakonicích a také bylo možné rozšířit nabídku tréninků, což v kombinaci se zvýšenou podporou florbalu ze strany florbalové unie v tomto období (v roce 2008 pořádala Česká republika MS ve florbale) znamenalo zrychlení rozvoje florbalu ve Strakonicích. 


Neustálé zvyšování počtu členů, trenérů, růst nároků na organizaci a chod klubu způsobilo, že již nebylo nadále možné pokračovat pod organizací DDM Strakonice. Proto v roce 2015 došlo k osamostatnění klubu Fbc Strakonice, jehož zřizovatelem se stal nově založený spolek Fbc Strakonice, z.s. Během této přeměny došlo také k reorganizaci struktury týmů, k navýšení počtu osob, které se staraly o chod týmů a v neposlední řadě také k navýšení počtu trenérů a vytvoření jejich struktury. Po osamostatnění musel klub začít s novými prvky ve své práci, především to znamenalo daleko aktivněji hledat nové členy a budoucí hráče. Od tohoto období proto klub pořádá náborové akce pro školy či školky a vystupuje na veřejných akcích ve Strakonicích, kde prezentuje svou nabídku. 

Od roku 2013 klub kromě sportovních aktivit podporuje také dobročinnost. Právě od tohoto roku je vždy v mimosezónních měsících pořádán turnaj (Memoriál Petra Adlera), který je vzpomínkou na jednoho z bývalých členů klubu. V průběhu turnaje je již tradičně věnován finanční příspěvek některé užitečné organizaci. V posledních letech klub podporuje Strakonickou nemocnici. 

Zatím poslední výraznou změnou prošel celý klub na počátku sezóny 2019/2020, kdy došlo ke změně loga a názvu. Tuto obměnu celkové identity klubu dotvořily i nové dresy, které poprvé v historii klubu nesou jednotný design u všech kategorií. 

V současné době má klub kompletní strukturu týmů v mužských a chlapeckých kategoriích, členská základna čítá více než 200 hráčů a na chodu klubu se podílí téměř 20 lidí. V nejbližší budoucnosti by se klub chtěl zaměřit na tvorbu stabilní organizační struktury a rozvoj zázemí pro své členy.       


Úspěchy:

Muži A:

Sezona 2014/2015:  1. místo - Divize​
Sezona 2013/2014: 
1. místo - 3. liga mužů - divize V
1. místo - Hummel Open Game

Sezona 2012/2013:  1. místo - Jihočeská liga mužů
Sezona 2010/2011:  1. místo - Jihočeská liga mužů
Sezona 2009/2010:  1. místo - Jihočeská liga mužů
Sezona 2008/2009:  1. místo - Jihočeská liga mužů

Muži B:

Sezona 2014/2015: 1. místo Regionální liga mužů - skupina 5​
Sezona 2013/2014: 1. místo - Jihočeská liga mužů

Sezona 2012/2013: 1. místo - Jihočeský přebor mužů​