75_20230426_192436.jpg

Starší žáci hodnotí sezónu

Starším žákům skončila sezóna. Jak ji hodnotí oba trenéři?

Minulý víkend se stal vrcholem sezóny pro tým starších žáků. Ti po skvělé jízdě základní částí, kterou dokázali ovládnout, následném vítězství v nadstavbovém turnaji O Mistra Jihočeského kraje, dokráčeli až do kvalifikačního zápasu o účast na Mistrovství ČR. V tomto zápase byl soupeřem mistr kraje Vysočina – Okříšky-Rudíkov. Mladíci tak poprvé v kariéře vyzkoušeli svou psychickou odolnost v jediném utkání, které rozhoduje o dalším osudu. Atmosféru z tohoto souboje nám více přiblížil hlavní trenér kategorie, Karel Řezanka:

Zápas s Okříšky pro nás byl velkou neznámou. O soupeři jsme nevěděli nic, a tak jsme šli do utkání s cílem soustředit se na svou hru. První třetinu jsme začali super a rychle jsme se dostali do vedení. Domácí ale krátce na to odpověděli a než jsme se stihli probrat, tak navíc otočili skóre ve svůj prospěch (1:2). Druhá část přinesla zlepšení naší obrany. V útočné fázi se nám ale stále nedařilo, a tak v této třetině branky nepadaly. Do třetí dvacetiminutovky jsme nevstoupili vůbec dobře a dělali jsme až přiliž chyb, které soupeř nemilosrdně trestal. Kluci sice nesložili zbraně a bojovali až do konce, na srovnání zápasu to ale bohužel nestačilo. Po závěrečném hvizdu svítilo na světelné tabuli skóre 6:4 pro domácí a nám se tak sen o postupu na republiku rozplynul. Bohužel se hraje jen na jeden zápas a na ten byl soupeř lépe nastavený v hlavách. Nás sráželi chyby pramenící hlavně z nervozity a tíhy okamžiku. Nezbývá než pogratulovat Okříškům a popřát hodně štěstí na závěrečném turnaji.

V právě uplynulé sezóně neměl náš klub pouze jeden tým v kategorii starších žáků, ale rovnou dva. Druhým trenérem u kategorie stržů byl Miloslav Blahuta, který výkony obou mužstev zhodnotil takto:

Tak nejdřív začnu týmem červených. Tito hráči mají za sebou velice úspěšný ročník. Kluci během sezóny prokázali velké zlepšení a dařilo se jim i výsledkově. Několikrát dokázali zavařit papírově silnějším soupeřům a zahráli si i v druhém koši, což je super. Myslím si, že se rozhodně nemají za co stydět. A k týmu bílých? Skvělá parta bojovníků, kteří chtějí hrát florbal. Škoda, že se nám nepovedl zápas proti Okříškům. Kluci by si za celou sezónu určitě zasloužili postup na republiku. Oběma týmům děkuju za bezchybný přístup na tréninkách i v zápasech a doufám, že v tom budou pokračovat.

A jak celkově hodnotí sezónu Karel Řezanka?

Začnu týmem červených. Kluci, kteří nehrají florbal až tak dlouho, na každém turnaji ukazovali, že mohou potrápit kohokoliv. Během sezóny udělali velký florbalový posun a já doufám, že v tom budou pokračovat i nadále. Tak a teď mistři. Bílý tým během sezóny ukázal neskutečný pokrok a velkou chuť hrát. Sezónou prošli jako nůž máslem a zaslouženě se stali mistry Jihočeského kraje. Škoda jen toho hořkého konce v podobě zápasu s Okříškama. Nevadí. Nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali. A věřte mi, že tahle parta ještě neřekla poslední slovo. Pokud budou pokračovat jako doteď, tak je velký úspěch ještě čeká.
Celkově pro naší kategorii byla sezóna úspěšná. Jediné, nad čím bych se pozastavil, je za mě velice nešťastný formát soutěže. Ale s tím bohužel my, jako trenéři, nic nenaděláme. Závěrem bych chtěl poděkovat všem soupeřům za kvalitní zápasy, našim klukům za super přístup a rodičům za podporu na turnajích. Teď si odpočineme a příští sezónu ahoj.