88_20231101_182210.jpg

Miloslav Blahuta: Úplně jsem nečekal, že to budu já

Odpovědi na aktuální otázky nám poskytl kapitán A-týmu Miloslav Blahuta.

Jak zatím hodnotíš vývoj sezóny? Kde je podle tebe ještě prostor pro zlepšení?

Tak já zdravím všechny čtenáře a florbalové fanoušky, sezóna se z mého pohledu zatím vyvíjí, až na pár zápasů, celkem dobře, ale samozřejmě je tam furt dost prostoru pro zlepšení, zejména nasazení v některých zápasech, ale i na trénincích. Občas mi přijde, že jdeme zápas jen odehrát a ne ho vyhrát a to určitě musíme zlepšit, pokud chceme hrát o horní příčky. Nejvíc mě asi zatím těší dvě důležité výhry proti Kutné Hoře, kde jsme oba zápasy prohrávali, ale dokázali jsme se semknout a otočit je v náš prospěch. Musím říct, že i nový systém, který hrajeme od nové sezóny, nám docela sedí. Poslední věc, za kterou jsem rád, jsou zlepšující se výkony a bojovnost „mlaďasů“.

Od letošní sezóny jsi kapitánem áčka. Jak těžké to pro tebe je v takto mladém věku?

Popravdě jsem úplně nečekal, že zrovna já budu kapitánem áčka pro letošní sezónu, ale samozřejmě mě to potěšilo. Jsem rád, že mi kluci důvěřují a doufám, že to letos společně dotáhneme daleko. Jinak já to beru jako zodpovědnost a snažím se k tomu přesně podle toho přistupovat. Neřekl bych, že to je nějak těžký kvůli mému věku, jen je to pro mě trošku změna, na kterou si postupně zvykám. Ale to si myslím, že měl každý, kdo byl poprvé kapitán.

Zákeřná otázka – jak se ti hraje pod novým trenérem?

Je to pro mě příjemná změna a myslím si, že i pro ostatní. Stáňa přinesl do týmu po dlouhé době konečně chuť k florbalu a je to rozhodně vidět jak na trénincích, zápasech, tak i mimo florbal. Líbí se mi jeho způsob trénování, kdy nikdo neví, jestli zrovna bude o víkendu hrát, nebo bude sedět, a to přináší do týmu takovou zdravou konkurenci a motivaci pro všechny, což si myslím, že nám poslední roky dost chybělo. Je super vidět, jak všichni bojují o místo v sestavě, takže za mě zatím super změna a doufám, že to bude takhle i nadále pokračovat.

Od října máš také vyřízené střídavé starty za Písek. Jak se to celé upeklo?

Bylo to všechno docela narychlo, domluvilo se to asi tak za 3 dny. Popravdě jsem chvíli přemýšlel, jestli do toho půjdu, ale pak jsem si řekl, že by to mohla být pro mě super příležitost se nějak potencionálně zlepšit a nabrat zkušenosti. Další věc, kterou jsem bral v potaz, když jsem se rozhodoval, jestli jo nebo ne, je ta, že Písek není daleko od Volyně, kde jsem přes týden na intru a hlavně v Písku většinu kluků znám. Zatím jsem odehrál jen jeden zápas a to kvůli tomu, že se kryje program Písku s tím naším. A pořád chci hlavně odehrát většinu zápasů za nás.

Nyní odejdeme od florbalu. Vloni jsi vyměnil střední školu za VOŠ. Máš teď více volného času nebo je to spíše naopak? A jsi s výběrem školy spokojený?

VOŠka je skoro stejná jako střední, chodíme do školy každý den a máme i stejně prázdniny, takže je to časově dost podobný. Jediný plus je to, že chodíme do školy až třeba na 10, takže se můžu hezky vyspat. Učení je méně, ale na druhou stranu máme zas více výkresů. Celkově to je ale takový volnější. S výběrem jsem samozřejmě spokojený, je to blízko do Strakonic, nemám to ani daleko domů a jsem tu s klukama ze střední. A kreslit výkresy mě taky baví (když to teda není zrovna něco na 26 hodin denně)

Právě začíná Movember. Zapojíš se letos? A koho z týmu bys rád viděl s knírem?

Jako minulý rok se určitě zapojím a moc se na to těším. Letos si jdu pro pohár nejlepšího kníru… ne sranda, Jirku Křesáka nemůže nikdo porazit.
Rozhodně bych chtěl vidět Luboše s knírem, to by bylo super, ale nevím, jestli to je vůbec reálný.