102_20240215_184345.jpg

Karel Šavrda: Můžu se soustředit na svou hru.

Ještě než začne závěrečná část sezóny, přinášíme rozhovor s Karlem Šavrdou.

Před posledním kolem základní části je jasné, že skončíte na 3. místě. Jaké je hodnocení tohoto umístění?

S třetím místem je za mě celkem spokojenost. Soupeři v naší divizi nebyli tento rok tak silní a mohli jsme z toho vytěžit více a mít o něco snazší cestu v play-off, ale důležitý je postup a teď už se může stát cokoliv.
Hlavně pro mladé hráče to bude neocenitelná zkušenost zahrát si vyřazovací zápasy a zkusit si atmosféru v této části sezóny. Je třeba aby se co nejvíce vyhráli a nahradili stávající generaci, která už začíná lehce přesluhovat :).

Letos se podařilo zapojit do týmu řadu mladých hráčů, což umožňuje dlouhodobě hrát na 3 pětice. Jak velký rozdíl je mezi hrou na 2 nebo 3 lajny? 

Ze zapojení mladých hráčů mám radost a jelikož ty kluky znám a trénuji v podstatě od starších žáků, tak jsem věřil, že se dokáží v mužích prosadit a posunout to zase kousek dál. Jinak na 3 lajny se určitě hraje lépe proti těším soupeřům a do play-off je to podle mě nezbytné. V sezóně proti slabším soupeřům to občas bylo trápení a nemohli jsme se dostat do tempa, ale to už jsme se snad za tu sezónu naučili a využijeme tuto výhodu v nadcházejících bojích o postup.

Po předání trenérství v áčku to vypadá, že se ti hraje daleko lehčeji. Je to tak?

Samozřejmě se hraje o dost snáze. Člověk se může soustředit na svůj výkon a neřešit pořád věci kolem. A s přibývajícím věkem je pořád časově náročnější skloubit všechny věci, které bych rád stíhal, takže i čas, který zabírá příprava tréninku a zápasů v této kategorii je poměrně příjemný bonus. Navíc se mi tuto sezónu vyhýbala větší zranění a měl jsem i štěstí na spoluhráče v lajně, s kterými se prostě hraje parádně.

Blíží se play-off. Studovali jste již nějak možné soupeře pro první kolo?

Po pravdě jsem na soupeře zatím nekoukal. Jen jsem zběžně prohlédl jeho výsledky v sezóně a týmové statistiky. Ale na detailnější přípravu je ještě čas a nějaké video a týmová porada teprve proběhne.

Které divizní týmy letos favorizuješ?

Z naší divize samozřejmě Fbc Strakonice ;). Jinak určitě Říčany měli skvělou sezónu, tak věřím, že to potvrdí a postoupí. Gorily mají syndrom play-off, takže těm úplně nevěřím, i když možná už se jim to konečně povede. A z ostatních divizí je podle mě největší favorit Olomouc, které už jednou postup těsně unikl.