4_20211116_121241.jpg

Jaroslav Velek: Z turnaje mám radost

9. ročník Memoriálu Petra Adlera je za námi. V následujícím ohlédnutí jej zhodnotí brankář strakonického áčka a zároveň nejlepší gólman turnaje, Jaroslav Velek.

Jak hodnotíš Memoriál? Jsi spokojený s předváděnou hrou týmu?

Na začátek bych chtěl pozdravit všechny čtenáře a florbalové nadšence. Celkové umístění na turnaji je velmi uspokojivé, i když po postupu do finále jsme snad každý pomýšleli na nejvyšší příčku. Bohužel třetiligová FbC Plzeň byla již nad naše síly, a tak jsme brali “pouze“ stříbro. Ve hře bylo určitě mnoho mezer, které bychom chtěli odstranit na nadcházejícím soustředění. Mezi největší slabinu, jak už u nás bývá zvykem, patřila bídná koncovka. Soupeře jsme občas dokázali tlačit 25 minut z 30, ale ty góly nám tam ne a ne padnout (snad si kluci šetří střelecký prach, až na ligové zápasy). 

Jak náročný turnaj byl?

Turnaj byl pro všechny jistě dost náročný, 9 zápasů za víkend určitě není málo. Naštěstí já jsem nemusel odchytat všechny zápasy, díky kolegovi v bráně Hynku Samcovi, který podával během turnaje vynikající výkony. Síly jsme po večerech, někteří i déle, poctivě doplňovali iontovými nápoji v místních hospůdkách a barech.

Který zápas byl pro tebe nejtěžší?

Nejtěžší zápas? Asi jich bylo více. Třeba čtvrtfinálové derby s Pískem, kde nás až v poslední minutě zápasu poslal do vítězných nájezdů Lukáš Pluskal, bylo dost náročné. Pro mě osobně ale asi bylo nejtěžší semifinálové střetnutí s budějovickými Melody Makers, se kterými jsme se v turnaji potkali již po třetí. Předchozí dvě utkání nedopadly v náš prospěch, ale do třetice to vyšlo. I přes nepříznivý vstup do utkání a neustálý tlak Melody Makers, jsme výběr Ondřeje Havelky dokázali porazit v poměru 4:2. Rozhodující byla pumelice Honzy Staňka mezi nohy soupeřova gólmana.

Byl jsi vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje, očekával jsi to?

Vůbec ne. Je to cena spíše pro celý tým, kluci mi po celý turnaj famózně pomáhali svými obětavými bloky. Zejména Tomáš Houska, který podle jeho názoru, měl za celý turnaj více bloků než já zákroků. Samozřejmě z toho mám obrovskou radost, především díky dárkové krabici plné piv od našeho sponzora pivovaru Dudák, která byla součástí ocenění. Tímto bych chtěl poděkovat nejen klukům z týmu, ale i všem divákům, kteří nás podporovali po celý turnaj, pořadatelům, díky kterým se mohl turnaj uskutečnit a v neposlední řadě rozhodčím (speciálně zdravím do Mostu). Co mě ale na turnaji těší nejvíce, je fakt, že i letos se díky všem účastníkům a sponzorům podařilo vybrat 20 000 Kč, které budou věnovány na dobročinné účely, konkrétně strakonické nemocnici. Všichni, kdo se celý víkend v hale bavili florbalem, tak zároveň udělali něco přínosného a to je skvělé.

Pomalu se blíží termín, kdy by měla začít sezóna. Jak se těšíš a co očekáváš od ročníku, který by měl proběhnout po roční přestávce?

Začátku nové sezóny se již nemůžu dočkat. Kdo by se netěšil, po takto dlouhé vynucené přestávce.  Doufám, že se dokážeme naladit na vítěznou vlnu, jako tomu bylo v předminulé sezóně a budeme zase atakovat nejvyšší příčky Divize C.

Na závěr nám dej svůj tip, zda se letošní ročník dohraje.

No, nejtěžší otázka na závěr. Budu optimista a řeknu, že ano.