81_20230918_172401.jpg

Hynek Samec: Pokusím se vše stíhat

V aktuálním rozhovoru odpovídal na otázky juniorský gólman Hynek Samec.

O víkendu jsi odchytal kompletní zápas za áčko – jak se dařilo?

Zápas jsme vyhráli, tím získali další 3 důležité body do tabulky a já svůj první kompletní zápas za áčko, čehož si moc vážím. Výkony kluků musím jenom chválit, jak v obraně, tak i v útoku. Obránci nepouštěli protihráče k šancím a útočníci se vždy vraceli. Bohužel se mi nepodařilo dosáhnout na nulu, díky své nešikovnosti, ale na druhou stranu jsem udělal zápas zajímavější, když jsem si omylem dal vlastní gól a nechal soupeře vyrovnat. V druhé třetině jsem byl spíše divák a až ve třetí jsem mohl ukázat, co ve mně je.

Letos bys měl pravidelně nastupovat za juniory a mužské béčko a do toho navíc krýt záda Jardovi v áčku. Jsi připraven na takovou porci zápasů a budeš vše stíhat?

Na jednu stranu jsem za vytížení rád, na druhou stranu se ale bojím, že ne vždy budu schopen podat ten nejlepší výkon. Aby toho tento rok nebylo málo, tak mě čeká maturita, ze které mám trochu strach. Naštěstí v tom nejsem sám. Jinak v juniorce mi pomůže Šimon z dorostu a v béčku se podělíme s Jardou, takže se ta zátěž snad rozloží. Pokusím se vše stíhat.

Věkem jsi junior, tak pojďme k této kategorii. Letos přišlo několik dorostenců, kterým se loni dařilo, takže jste docela posíleni. Jaké máš vyhlídky na následující sezónu?

Juniorská liga nám započne až 30.9. v Písku, kde hned v druhém zápase změříme síly s domácím celkem, který nám každou sezónu dělá velké potíže, ale tento rok si myslím, že můžeme být silnější, právě díky kluků kteří nás posílili.

Které týmy budou podle tebe na čele juniorské ligy?

Rozhodně my! Teda pokud se budeme dostatečně snažit a všechny zápasy odehrajeme na sto procent. Jediný, koho se obávám, je Písek. Jak jsem již zmínil, zápasy s ním nebudou jednoduché. Dalším silným celkem by mohl být Tábor, se kterým jsou zápasy dosti nepříjemné.

Teď přejdeme k áčku. V pondělí proběhne utkání s Kladnem. Jaká je před zápasem nálada a jak odhaduješ výsledek?

Můžu snad říci za všechny, že se na zápas moc těšíme. Já osobně jsem trochu nervózní, ale věřím, že můžeme soupeře potrápit. Kladno je silný tým, takže asi zůstanu na střídačce, odkud budu kluky a hlavně Jardu podporovat. I tak se na to moc těším.