30_20220415_102643.jpg

Dorostenci ovládli 2. ligu

Dorostenci zaznamenali v letošní sezóně velký úspěch, když zvítězili ve všech utkáních 2. ligy dorostenců. Celý ročník přiblíží v následujícím textu trenér Karel Šavrda a kapitán týmu Luboš Homolka.

Letošní florbalová sezóna se velmi vydařila naší třetí nejstarší kategorii, tedy dorostencům. Svěřenci trenéra Karla Šavrdy prošli uplynulým ročníkem jako nůž máslem. Ve všech 18-ti zápasech dokázali nad svým soupeřem zvítězit a ztratili pouze jediný bod za výhru po nájezdech. Ve výsledné tabulce 2. dorostenecké ligy je tak k vidění jednoznačný dvacetibodový rozdíl mezi prvním a druhým týmem.

Letošní sezóna se výsledkové vydařila a její dokončení bez porážky je opravdu rarita. I když to v některých zápasech nebylo úplně ono a motivace nebyla vždy úplně vysoká, tak se kluci a dívka dokázali hecnout a zápas dotáhnout do vítězného konce, za což jim patří velké uznání, řekl k hodnocení ročníku trenér Šavrda. Hodnocení v podobném duchu přidal také kapitán dorostenců Luboš Homolka: Myslím si, že naše výkony byly tuto sezónu (až na pár výpadků) více než dobré a to s jakým přehledem se nám podařilo vyhrát ligu, o tom jasně vypovídá. Doufám, že se to klukům a slečně podaří příští sezónu zopakovat.

Na otázku s čím byl trenér nejvíce spokojen odpověděl Karel Šavrda, že nejvíce ho potěšila atmosféra v týmu a parta, která držela při sobě. Za další silnou stránku označil to, že se povedlo zapracovat starší žáky, kteří v některých zápasech patřili k tahounům celého týmu.

Týmová atmosféra těší také kapitána Homolku, který získal v rámci strakonického celku nejvíce kanadských bodů a v bodování celé ligy ho předstihl pouze Jan Penkert z Tábora. Po individuální  stránce to může být vždycky lepší, ale naše výsledky stály především na skvělých výkonech celého týmu, což byl hlavní rozdíl oproti ostatním týmům, okomentoval Homolka svůj bodový zisk.

Další otázka na kapitána týmu směřovala k tomu, zda nyní nemrzí ten jeden ztracený bod, který nedovoluje pochlubit se stoprocentním ziskem. Určitě je to škoda, že jsme v tom jednom zápase měli menší výpadek a nedokázali jsme zvítězit v základní hrací době. Na první příčce v tabulce to ale nic nemění, a to je obrovský úspěch, poznamenal Homolka.

Díky prvenství v letošní 2. lize mohou dorostenci před novou sezónou pomýšlet na postup do ligy první. Kritéria pro postup nám přiblížil Karel Šavrda: Jestli jsem to dobře pochopil, tak musí klub splnit určité počty týmů a rozhodčích. To bychom plnit měli a dále se potom započítávají výsledky kategorií starší žáci, dorost, juniorka a zohledňuje se také, co hrají muži za soutěž. Vzhledem k tomu, že ve všech uvedených mládežnických kategoriích jsme skončili na stupních vítězů, tak věřím, že příští rok budeme hrát nejvyšší soutěž.

Závěrečný dotaz na Luboše Homolku se týkal jeho přechodu do kategorie juniorů, kam již bude v následující sezóně věkem patřit: Na přechod do vyšší kategorie se těším, protože to bude opět nová výzva a to jak pro mě tak i pro všechny kluky, kteří tam přechází se mnou. Budeme se snažit pokračovat ve stejných nebo ideálně ještě lepších výkonech než v dosavadních sezónách.