23_20220305_130556.jpg

David Chvosta: Vyhrává ten, kdo dá v zápase víc gólů

Po tom, co mužům minulý víkend skončila sezóna, nastává čas na hodnocení. Svůj náhled na právě uplynulý ročník nám v následujícím textu poodhalí David Chvosta.

Jaké je tvé celkové zhodnocení sezóny?

Asi přes všechno bych řekl, že spíš pozitivní. Celá sezóna se nakonec i skrze covidová omezení odehrála a až do konce jsme byli v boji o Play-up, byť to nedopadlo. Dařily se nám přesilovky a kromě Máry Harmana se nám vyhýbala i větší zranění. Kaňkou na celé sezóně je dlouhodobé neproměňování šancí a lacině obdržené branky v některých zápasech. Ale to jsou věci, které se dají zlepšit.

5. místo nelze brát jinak než jako neúspěch – co bys označil za hlavní příčiny?

Tohle je téma na celkem dlouho diskuzi. Do sezóny jsme šli s cílem postoupit do Play-up, to se nepovedlo, takže samozřejmě neúspěch. Na druhou stranu, se možná v našem postavení trochu odráží momentální realita. Téměř od poloviny sezóny jsme, ať už vinou zranění nebo covidu, byli nucení absolvovat zápasy v 10 lidech, tréninky mnohdy i v menším počtu. A ty síly nám, zejména v zápasech s týmy ze špičky tabulky, v koncovkách docházely a na to se pak všechno nabaluje. Navíc jsme čistě „amatérští nadšenci“ a máme i jiné koníčky, záliby nebo povinnosti mimo florbal a skloubit to všechno dohromady je v tomto malém počtu, bohužel, čím dál větší problém. Ale i přesto všechno nám nadstavba unikla o pár bodíků, takže věřím, že si nyní všichni odpočineme a v září budeme opět připravení na další sezónu, která snad bude o trošku úspěšnější než ta letošní.

Překvapilo tě něco během sezóny (v lize)?

Pokud se budu držet v naší divizi, protože ostatní sem moc nesledoval, tak rozhodně výkony Milevska. Hrají takovým zvláštním nepříjemným stylem a dávají relativně jednoduché góly. Navíc nás dvakrát porazili, což pro nás bohužel nakonec znamenalo konec sezóny po základní části. A příjemné je sledovat divácké návštěvy v Písku, které při posledních zápasech atakovali hranici 200 diváků.

Našel bys nějaké pozitivum na sezóně (u nás v týmu)?

Pozitivní věcí bylo rozhodně využívání přesilovek, které jsme měli druhé nejlepší v soutěži, hned po Slavii Plzeň. Další pozitivum bych viděl v tom, že ačkoliv jsme spoustu zápasů začali velmi ospale, tak jsme se vždy dokázali vzpamatovat a zapnout. A oproti minulým sezónám jsme se až na několik výjimek nenechávali zbytečně vylučovat.

Jak náročná byla sezóna po covidové pauze?

Sezóna byla asi stejně náročná jako každá jiná, tam bych rozdíly nehledal. Ale co bylo asi pro všechny těžké, bylo vrátit se do nějakého tréninkového režimu. Zejména začátek letní přípravy byl takový rozpačitý, protože každý si navyknul na volnější režim, kdy si jdeš zacvičit nebo zaběhat kdy ty chceš a ne v nějaký přesně daný čas. Ale po pár týdnech už to bylo lepší.

Změnil se florbal nějak během té vynechané sezóny?

Možná na začátku sezóny byli všichni po té pauze hladovější a nadšenější. Nicméně pořád platí, že vyhrává ten, kdo dá v zápase víc gólů. :)

Vidíš teď něco konkrétního, co půjde do příštího ročníku zlepšit?

Do toho bych se nerad pouštěl, to je otázka spíš na trenéry. Ale ke konci sezóny jsme se snažili hodně pracovat na standartních situacích a to by mohlo přinést do další sezóny ovoce. Dále pokračovat v nácviku přesilovek a přes léto zapracovat ještě více na fyzické kondici.

Jak se podle tebe bude dařit týmům z naší Divize v nadstavbě? (pozn. rozhovor vznikal před začátkem nadstavby)

Rozhodně největším favoritem na postup do Národní ligy je pro mě Slavie Plzeň. Je to mladý, sehraný, ambiciózní tým, který byl v Divizi letos takřka neporazitelný. Gorilám bych postup přál jen z toho důvodu, že hrát s nimi je otravný. A Písek, pokud si poradí se Šumperkem, tak si myslím, bude mít velkou šanci, ale musí se jim vyhnout zranění a absence.