111_20240413_114211.jpg

Adam Miklas: Byla to fantastická jízda

S menším časovým odstupem od ukončení dorostenecké jízdy sezónou jsme vyzpovídali kapitána této kategorie - Adama Miklase.

V letošní sezóně jste se s dorostem dostali do play-off a prošli jste do druhého kola. Jak to celé hodnotíš?

Byla to fantastická jízda až do druhého kola play-off. Bohužel jsme tam vypadli, ale i tak si myslím, že jsme udělali za celou sezónu velký pokrok, který právě play-off ukázalo. Dokázali jsme si, že když podáme nejlepší výkon, můžeme hrát s každým.

Na poslední domácí utkání dorazilo velké množství diváků, kteří vytvořili bouřlivou atmosféru. Jak se v tomto prostředí hrálo?

Večer v hale byl úžasný. Diváci byli skvělí a fakt vytvořili bouřlivou atmosféru. Hrálo se v tom prostředí úplně parádně, jako bys měl v zádech celou tu energii a motivaci, kterou ti fanoušci poskytli. Byl to prostě velký zážitek a ještě jednou chci za celý tým poděkovat všem co přišli.

Který z týmů, které ještě hrají dorostenecké play-off, podle tebe ovládne ligu?

Jednoznačně Chodov, nemyslím si, že by to mohl vyhrát vůbec někdo jiný.

Během sezóny jsou dorostenci kategorií, která najezdí nejvíce kilometrů. Jak náročné to pro tebe bylo?

Bylo to docela náročné, ale zároveň i fajn, cestování mně osobně vůbec nevadí. Během výjezdů často zažiješ i dost legrace.

Uplynulá sezóna byla pro tebe poslední v dorostu, jelikož od té následující již budeš junior. Těšíš se na posun nebo bys raději zůstal v dorostencích?

Raději bych zůstal v dorostu, přece jenom hrát proti lepším týmům je mnohem zábavnější. A toho se v juniorce moc nedočkám.