Florbal Strakonice

Ztráta áčka a postup stržů

Souhrn posledního herního víkendu přinášíme v následujícím textu.

Muži A

Za 19. kolem Divize cestovali strakoničtí florbalisté do nedalekého Milevska, které tou dobou bylo tabulkovým sousedem dudáků. Hosté do zápasu, tak jak bývá zvykem, nevstoupili příliš dobře. Hned ve druhé minutě bylo nařízeno trestné střílení domácích, které bylo využito. Strakonické tento stav příliš nerozhodil, a tak v následujících minutách hráli častěji na balónku a více kontrolovali hru, ovšem proti změnám ve skóre stál velmi často skvěle chytající brankář Milevska. Do konce první části přidali domácí dvě trefy, hosté jednu. Druhou třetinu otevřel tým od Otavy velmi rychlým gólem a pokračoval vyrovnáním o několik minut později. Domácí se ale nenechali zaskočit a následně přidali také dva zásahy. Počátek třetí třetiny nabídl hostům skvělou možnost korigovat skóre při dvouminutové přesilovce 5 na 3. Tato šance bohužel využita nebyla. A tak pokračovala situace, kdy oba týmy postupně přidávali góly, přičemž domácí si udržovaly 2-3 brankové vedení. S tímto stavem nic nezmohla ani závěrečná power-play strakonických, takže všechny body zůstaly v Milevsku.

V příštím kole se strakoničtí představí na domácí půdě v zápase proti Slavii Plzeň. Utkání proběhne v neděli 13.2. od 17:00.

Starší žáci

Starší žáci absolvovali v sobotu v Hrdějovicích turnaj v rámci 2. koše. Do druhého koše spadli strži po nevydařeném předešlém turnaji, ovšem nyní nenechali nikoho na pochybách, že se chtějí ihned vrátit mezi elitu. Druhý koš třemi jasnými výhrami ovládli a cíl v podobě postupu tak byl naplněn.