Florbal Strakonice

Vítězné derby

V následujícím textu přinášíme reportáž o uplynulém herním víkendu.

Muži „A“

Na otavské derby si diváci ve Strakonicích museli počkat až do uplynulého víkendu, tedy o týden déle, než bylo původně plánováno. Důvodem odložení byl COVID. Utkání od počátku odpovídalo tomu, že oba týmy jsou tabulkovými sousedy a v boji o třetí místo mají také velmi podobný bodový zisk. Sportovní hantýrkou tak v zápase šlo o 6 bodů. Po celou hrací dobu se hrálo velmi opatrně a taktické pokyny převládaly nad živelností, která mnohdy přináší atraktivitu.  Přesto, že v utkání od počátku spíše dominovaly obrany, podařilo se domácímu útoku vsítit za dvě třetiny 3 branky a jednu ještě přidat v části třetí. Písek v utkání ani jednou nevedl, ale ve třetí dvacetiminutovce dokázal dorovnat skóre a dotlačit utkání do prodloužení. V nastaveném čase se hrálo ještě opatrněji než v základní hrací době, a tak souboj dospěl do samostatných nájezdů. Tato individuální disciplína patřila gólmanům, neboť jedinou branku, z celkových 6-ti pokusů, zaznamenal domácí Houska. Strakonice tak oplatili Písku výsledek z prvního střetnutí mezi těmito týmy, které také po nájezdech ovládl Písek. Po odehraných 16-ti kolech tak oba rivalové mají stejný bodový zisk – 36 bodů.

Příští týden čeká strakonické další domácí zápas, tentokrát se Štíry Č.B. "B". Utkání je plánováno na neděli od 17:00.

Dorostenci

Dorostenci v sobotu vyrazili do Žirovnice, aby zde změřili síly s českobudějovickými Štíry a se spojeným týmem Krumlov – Velešín. První utkání bylo soubojem vedoucího celku soutěže s druhým, a tak přineslo vyrovnaný průběh, který dospěl až do samostatných nájezdů. V těch byli strakoničtí úspěšnější především díky neobvyklému kousku Jana Jandy. Ten proměnil 4 z pěti provedených nájezdů.

Druhé utkání již bylo jednoznačné – Strakonice zvítězili 9:0 a upevnili si svůj náskok na čele tabulky.