8_20211129_163214.jpg

Úspěšný víkend podtrhla výhra áčka

V následujícím textu přinášíme reportáž o uplynulém herním víkendu.

Muži “A“

V rámci 11. kola Divize zavítali na strakonickou palubovku FA Č. Budějovice. Hosté, nacházející se na samém chvostu ligové tabulky, nezačali nejhůře, když v 5. minutě otevřeli skóre. Tato chyba domácí byla obrany byla pro zbytek utkání již spíše výjimečnou situací. Strakoničtí rychle odpověděli a do přestávky navýšili náskok na 3:1. V druhé části pokračovala herní převaha strakonických, korunovaná hned 5 trefami. Ani v závěrečné dvacetiminutovce nepřipustili domácí žádné zdramatizování zápasu a tak se skóre zastavilo na hodnotě 10:2.

 V příštím kole vyrazí strakoničtí borci na západ, konkrétně do Rokycan.

Florbal Strakonice : FA SEPTA.CZ Č. Budějovice 10:2 (6. Staněk, 7. Šavrda, 13. Chvosta Dav., 26. Šavrda, 31. Šavrda, 33. Houska V., 35. Chvosta Dav., 39. Houska V., 43. Mareš, 52. Přib – 5. Bíca, 46. Vondruška)


Muži “B“

V sobotu odehrálo mužské béčko další turnaj, tentokrát v Týně nad Vltavou. V prvním utkání nestačila strakonická rezerva na první tým Tábora. V druhém zápase si strakoničtí spravili chuť vítězstvím nad Vodňany a průběžné tabulce se bodově dotáhli na vedoucí Tábor.

Florbal Strakonice : 1.FbK Tábor 6:13

Florbal Strakonice : FBC Sokol Vodňany 8:4

Sestava: Čermák (G), Harman D., Černý, Jiřík, Šimek, Strejček V., Houska V., Kolenčík, Chvosta Dav., Štěpánek, Růžička

Junioři

Juniorka v neděli odehrála svůj turnaj také v Týně nad Vltavou a turnaj to byl velmi vydařený. V prvním utkání strakoničtí smetli Meťák Č.B., když mu nedovolili ani jednou skórovat. V druhém zápase přehráli junioři ze Strakonic Štírské béčko podobně vysokým rozdílem.

Florbal Strakonice : SK Meťák České Budějovice 10:0

Florbal Strakonice : FBC Štíři Č. Budějovice B 12:4

Sestava: Samec (G), Blahuta, Kovárna, Přib, Homolka, Ševčík, Císař, Preis, Chvosta Dan., Mikeš M., Štěpánek, Růžička, Lagron


Starší žáci

Velký úspěch zaznamenali o uplynulém víkendu starší žáci, kteří díky třem výhrám ovládli 1. výkonnostní koš.

Florbal Strakonice : SK Meťák České Budějovice 8:1

Florbal Strakonice : FBC DOŠWICH MILEVSKO 4:1

Florbal Strakonice : FBC Štíři Č. Budějovice 5:2

Sestava: Fric (G), Kotrc, Mikeš V., Nedopil, Miklas, Novotný, Kamel, Důra, Květoň

  

Elévové

Ve 4. kole Jihočeské ligy elévů ani jedno z mužstev nepoznalo přemožitele. Bílý tým ve druhém výkonnostním koši, kam po nevydařeném posledním kole spadl, vyhrál všechna 4 utkání a suverénně se vrátil do koše prvního. Druhý (červený) tým, po minulém postupu z pátého koše, hostil doma 4. Koš, který vyhrál po kontumační výhře nad J. Hradcem, výhře nad Katovicemi a remíze s Pískem. V příštím kole se může těšit na třetí koš.

Sestava Bílý tým: Svoboda (G), Schneedorfer, Tomšovic, Hejtmánek, Jirouš , Kříž, Nedopil

Sestava Červený tým: Bártík (G), Janda, Burian, Koubek, Chvosta, Šťastný, Lipavský