Florbal Strakonice

Úspěch béčka

V tomto textu shrnujeme uplynulý víkend.

Muži A

19. zápas divizní sezóny čeká muže A netradičně až dnes večer. V 19:15 začne ve strakonické hale souboj se Štíry Č. Budějovice B.

Muži B

Domácí turnaj odehráli v sobotu muži B. V prvním utkání narazila mužská rezerva na béčko Milevska. Hostům se první dvě třetiny dařilo držet těsné vedení, které domácí opakovaně dorovnávali. Pohledný zápas na svou stranu strakoničtí jednoznačně překlopili v závěrečné části, kterou ovládli 6:0 a zapsali tříbodovou výhru.

Druhým soupeřem byl Písek B. V tomto zápase se strakoničtí dostali do vedení, které do konce druhé třetiny navyšovali až do podoby 7:3. Ve třetí dvacetiminutovce se Písku podařilo třemi brankami snížit až na 7:6, následně si ale dudáci vyžádali timeout, po kterém vsítili dva góly, čímž si zajistili druhé vítězství.

Dorostenci

Dorostenci v neděli odehráli druhý domácí turnaj v rámci prvního koše. První utkání, proti týmu Znojma, nabídlo průběh, který strakoničtí mladíci velmi dobře znají. První třetina patřila soupeři, který si po domácích chybách vytvořil příjemný náskok. Strakonice od druhé třetiny postupně zlepšovali svůj výkon. V prostřední dvacetiminutovce uhráli remízu, tu poslední pak dokonce zvítězili. Náskok Znojma ale domácí zcela vymazat nedokázali, tudíž všechny body putovali na jih Moravy.

Podobný průběh, i když s menším počtem branek, měl i zápas se Štíry Č. Budějovice. Toto utkání přineslo po základní hrací době remízu, proto následovaly nájezdy. V těch byli hosté úspěšnější a získali tak bod navíc.