Florbal Strakonice

Tříbodoví muži i junioři

Souhrn uplynulého víkendu přináší následující text.

Muži A

Čtrnácté kolo Divize zavedlo muže do Plzně, kde se v sobotu utkali s FBŠ Greyhounds Slavia Plzeň B. Strakonická sestava od začátku zápasu kontrolovala hru, nedovolovala soupeři útočné akce a sama postupně zvyšovala tlak na domácího brankáře. První góly přišli v deváté minutě – trefili se oba bratři Houskové. Následně strakoničtí využili přesilovku a bylo veseleji. Do konce první části přidali Jihočeši ještě dva zásahy. Během druhé a třetí třetiny již tolik gólů nepadlo. Plzeň si občas dokázala vypracovat šanci a vstřelit i gól, ovšem hosté nepustili zápas ze svých rukou a jistě si dokráčeli pro tři body.

Poslední utkání v roce 2022 sehrají strakoničtí na domácí půdě. V neděli 18.12. dorazí do Strakonic Jindřichův Hradec (od 17:00).

Junioři

Domácím turnajem uzavřeli kalendářní rok junioři. Úvodní utkání turnaje, proti Soběslavi, rozhodla první třetina, která skončila 2:1 pro hosty. V dalších částech zápasu již oba týmy vstřelili stejné množství branek, a tak se radovali bílozelení.

Utkání s Jindřichovým Hradcem mělo zcela jiný průběh. Domácí se ujali vedení, na které reagoval Hradec dvěma trefami. Následně přišla kanonáda strakonických, která upravila výsledek do podoby 14:3. Díky těmto výsledkům stráví juniorka vánoční přestávku na druhém místě ligové tabulky.

Starší žáci

Úspěšné turnaje mají za sebou oba týmy straších žáků. Červení v sobotu v Milevsku zvítězili ve dvou zápasech ze tří a obsadili druhé místo 4. koše.

Bílí následně v neděli vyrazili do Netolic, kde obrali o body 3 ze 4 soupeřů a díky tomu ovládli 1. koš.