Florbal Strakonice

Těsná výhra áčka a první turnaj přípravky

Novinky z právě odehraného víkendu shrnuje následující článek.

Muži A

Až nečekaně vyrovnaný výsledek přineslo utkání áčka proti Jindřichově Hradci. Do souboje s devátým týmem Divize B vstoupili Strakonice povedeně. Kontrolovali hru a ve 4. minutě šli do vedení. Domácí však srovnali z přesilové hry a následně rychle otočili vedení na svou stranu. Do šaten se ale šlo za nerozhodného stavu, neboť strakoničtí vyrovnali během početní výhody. Druhá část začala rychlým gólem dudáků. Po zbytek této části se hrál vyrovnaný florbal se šancemi na obou koncích hřiště, ovšem gól již padl pouze za záda domácího brankáře. V závěrečné třetině domácí dokázali být více nebezpeční než hosté, ovšem skvělého Vaníčka v brance Strakonic překonat nedokázali. Jelikož ani červenobílí již neskórovali, skončilo utkání hubeným vítězstvím hostů – 3:4.

V příštím kole čeká strakonické těžký souboj s týmem Goril z Plzně. Utkání proběhne v Obloukové hale v neděli od 17:00.

Muži B

Druhý turnaj mají za sebou muži B. V sobotu v Týně nad Vltavou nastoupilo béčko proti Táboru a Kaplici. Ani v jednom případě se strakonickým nepodařilo dosáhnout na body, a tak se zatím krčí na spodku tabulky Regionální ligy.

Dorostenci

První turnaj po úpravě košů mají za sebou dorostenci. V prvním utkání vyzvali strakoničtí na souboj TJ Znojmo. Jižní Čechy přehráli jižní Moravu ve stejném poměru jako muži Jindřichův Hradec, tedy 4:3. Ve druhém utkání došlo na střet s dalším jihomoravským týmem – Gullivers Brno. Klub z moravské metropole nenechal nic náhodě a přejel dudáky v poměru 12:3.

Přípravka

Svůj první turnaj odehráli v neděli přípravkáři. V Písku se mladíkům zadařilo, a tak si domů odvezli pomyslné medaile za 2. a 3. místo.