Související zápasy

Florbal Strakonice

Strži postupují

O uplynulém víkendu hrálo více družstev, hlavní pozornost však byla upřena na finálový turnaj starších žáků.

Starší žáci

Sobota byla ve Strakonicích vyhrazena pro finálový turnaj starších žáků. Strakoničtí mladíci vstupovali do všech utkání v roli papírového favorita, neboť ovládli základní část soutěže.

První utkání s Jindřichovým Hradcem žádné překvapení nepřineslo. Úvodní část byla pro oba celky oťukávací, ve druhé skórovali domácí dvakrát a ve třetí ještě jednou. Pozorný Kopecký v domácí bráně za svá záda žádný míček nepustil, a tak utkání skončilo vítězstvím 3:0.

V druhém duelu byli soupeřem českobudějovičtí Štíři. Tento zápas nabídl 140 divákům skvělou bitvu od začátku až do konce. Budějovický celek v úvodu utkání předváděl mírně aktivnější hru a hrál více s míčkem na hokejkách. První gól vstřelili také hosté. Domácí však kvalitně bránili a byli podpořeni znovu skvěle chytajícím gólmanem. Rozhodujícím okamžikem se stala situace z 19. minuty. Domácí Kotrc byl vyloučen na dvě minuty a ve stejném okamžiku neudržel emoce hostují gólman, který byl za své nesportovní chovaní oceněn osobním trestem. Dle pravidel si vyšší tresty musí odsedět i gólman a tak do brány Štírů musel náhradník. Toho se domácím povedlo překonat hned po druhé přestávce. Skóre na svou stranu si Strakonice překlopili rychlou rozehrávkou v další přesilové hře. Budějovice se v závěru dostali do tlaku, ale vyrovnat již nedokázali.

Posledním soupeřem byl Písek. Po předchozích výsledcích byly karty rozdány tak, že vítěz tohoto duelu ovládne celý turnaj. Domácí tentokrát neponechali nic náhodě a šli rychle do vedení. Vyrovnaná druhá třetina přinesla nejprve vyrovnání a následné odskočení červených zpět do vedení. V závěrečné části již dobře hrající domácí drama nepřipustili, navýšili vedení o 2 góly a došli si tak pro postup do další fáze soutěže. V té se nyní střetnou s vítězem kraje Vysočina – PSKC Okříšky-Rudíkov o místo na závěrečném Mistrovství ČR.

Junioři

Svůj předposlední turnaj v této sezóně odehráli v sobotu junioři. V Písecké hale nejprve porazili Tábor, který se v tabulce nachází přímo za Strakonicemi, aby následně dovedli až do nájezdů utkání s 6. celkem – FA Č. Budějovicemi. Vítězství v nájezdech zařídil Matěj Mikeš.