Související zápasy

Florbal Strakonice
27_20220330_174750.jpg

Starší žáci zabojují o pozici mistra

Starší žáci skončili po základní části Jihočeské ligy na 3. místě, což je nominovalo do závěrečného turnaje O Mistra Jihočeského kraje. Více o této nadstavbě prozradí následující text.

Starší žáci budou o víkendu bojovat o pozici mistra Jihočeského kraje. Svěřenci trenérů Karla Řezanky a Tomáše Jandy budou mít výhodu domácího hřiště, neboť turnaj proběhne ve strakonické Obloukové hale.

Úvodní rozlosování letošní sezóny k nám nebylo vůbec přívětivé. Přisoudilo nás totiž až do třetího výkonnostního koše (nejnižší). Měli jsme tedy hned od začátku nevýhodu oproti našim hlavním konkurentů, kteří startovali v koši prvním. Zároveň jsme ale před sebou měli hned na začátek velkou výzvu - do dvou turnajů se dostat mezi elitu. Takto zhodnotil úvod sezóny Řezanka a pokračoval. Podle mě jsme do prvního koše výkonnostně patřili, což jsme potvrdili tím, že jsme ho čtyři turnaje po sobě dokázali udržet. K naší smůle jsme před posledníma dvěma kolama z prvního koše spadli do druhého a už jsme se zpátky, i díky pořádání, nezvládli vrátit. Přes tohle všechno jsme dokázali základní část ukončit na krásném 3. místě.

K silným stránkám svého týmu trenér uvedl: Za zmínku určitě stojí některé individuální výkony hráčů. Třeba Víťa Mikeš a jeho 91 kanadských bodů - klobouk dolů. Říká se, že dobrej tým dělá dobrej gólman a v tomhle případě nás po celou sezónu držel Šimon Fric. Jeho průměr obdržených branek na zápas byl 2,05, což je také parádní výkon. Nutno ale říci že, florbal je týmový sport a Víťa by bez svých spoluhráčů tolik bodů neudělal a Šimon by to bez obětavých bloků a skvělé práci obrany taky měl daleko těžší. Chtěl bych tedy všechny pochválit za skvělé výkony, které předváděli po celou sezónu a věřím, že to nejlepší ještě předvedeme teď v sobotu.

Na konec Karel Řezanka přidává pozvánku na závěrečný turnaj. V sobotu nás čeká vrchol sezóny. V obloukovce se utká 6 nejlepších týmů ze základní části, které budou rozdělené podle pořadí v základní části. Následovat bude semifinále a poté boje o medaile. Vítěz se pak utká s mistrem Vysočiny a vítěz tohoto zápasu bude startovat na Mistrovství ČR. Přijďte se tedy podívat na to nejlepší, co nabízí Jihočeská liga starších žáků. Budeme potřebovat co největší podporu.