Florbal Strakonice

Starší žáci končí před branami MČR

V následujícím článku přinášíme souhrn zápasů juniorů a starších žáků.

Junioři

Svůj poslední turnaj v této sezóně odehrála juniorka včera v domácí hale. V prvním zápase se domácí utkali s béčkem Štírů Č. B. Strakoničtí junioři, doplnění o hráče dorostu, předvedli koncentrovaný výkon a soupeři nedali šanci na jakékoliv drama – 8:2.

V druhém zápase čekal na Strakonice těžší soupeř, a to tabulkově druhá Kaplice. Ani v tomto utkání domácí nic nepodcenili a během první části se dostali do vedení 3:0. Od druhé třetiny začala góly dávat také Kaplice, dudáci však vždy reagovali a dovedli toto střetnutí do vítězného konce.

V konečném pořadí tak Strakonice obsadili 3. příčku, za druhou Kaplicí a prvním Pískem.

Starší žáci

Vrchol sezóny zažili včera starší žáci. Po postupu z turnaje nejlepších 4 mužstev Jihočeského kraje je čekal souboj s vítězem Vysočiny. Okříšky nedisponují halou, a tak se hrálo v Třebíči. Do zápasu lépe vstoupili strakoničtí a rychle se ujali vedení. Okříšky během první třetiny vyrovnali a následně přešli do vedení. Druhá část nabídla rychlý florbal, ale góly nepadly. Jako rozhodující pro celé utkání se ukázala úvodní část třetí třetiny. Okříšky během třech a půl minuty vsítili 3 branky a odskočili do vedení 5:1. Strakoničtí nesložili zbraně a pokusili se o velký návrat. Tato snaha přinesla pouze úpravu skóre do podoby 6:4, a tak úspěšná jízda sezónou stržům skončila těsně před branami Mistrovství ČR.