Florbal Strakonice

Rok 2024 zahájen i na hřišti

Souhrn výkonů z uplynulého víkendu nabízí tento text.

Muži A

Za prvním utkáním v roce 2024 vyrazili muži A do Rudné, kde hrají domácí zápasy Panthers Praha. Prvních 10 minut byla na výkonech obou týmů znát vánoční herní přestávka. Řada nepřesností přinesla šance na obou stranách. Od druhé poloviny první části již začali inciativu přebírat Jihočeši. Těm se dařilo hrát více na balónku a díky lepšímu pohybu si také vytvářeli daleko více šancí. Dobrý výkon hostů ohrožovala jen četná vyloučení, která ovšem domácí nedokázali využít. Strakoničtí tak s přehledem dotáhli utkání do vítězného konce a přerušili sérii porážek od tohoto soupeře.

V neděli 14.1. čeká strakonické domácí utkání (od 18:00) proti silnému celku Říčan.

Junioři

Juniorka v neděli dohrávala odložené utkání s Pískem. V první třetině sehráli oba týmy vyrovnanou partii, při které gól nepadl. Ve druhé části nejprve Písek zlepšil svoji hru a odskočil do dvoubrankového vedení. Následně přidali také domácí a srovnali na 2:2. Úvod závěrečné části opět patřil Písku, který se znovu vrátil do vedení o dvě branky. Strakonice si ve zbytku utkání vytvořili několik slibných šancí, ovšem gólmana hostů již nepřekonali a prohráli 2:4.