Související zápasy

Florbal Strakonice

Přestřelka s Budějovicemi

Souhrn posledního herního víkendu přinášíme v následujícím textu.

Herní plán uplynulého víkendu poznamenal, řečeno slovníkem NHL, covid protokol. Zrušeny byly plánované turnaje mužů „B“ a juniorů. V akci se tak předvedlo pouze áčko a mladší žáci.

Muži “A“

Jako na divokém západě, tak přesně si museli připadat diváci sledující v hale přestřelku, která se odehrála v rámci 18. kola Divize. Ještě ve čtvrtek to vypadalo, že se toto utkání hrát nebude, neboť v týmu Českých Budějovic upadla řada hráčů do covidové karantény. Soupeř nakonec dokázal sestavu poskládat a tak utkání mohlo proběhnout. V úvodní části nic nenasvědčovalo tomu, že hosté nepřijeli v ideální sestavě. Domácí se zřejmě mentálně zapomněli v šatně a soupeř nemilosrdně trestal. Skóre po první části hrozilo stavem 1:5 pro Budějovice. Po první přestávce strakoničtí dokázali nastartovat motory a vydat se na stíhací jízdu, během které zvládli nasázet hned 7 gólů do sítě soupeře. Hosté se však nezlomili a prosadili se třikrát. Po odehrání dvou třetin se tak začínalo nanovo, při skóre 8:8. Ani třetí dvacetiminutovka se nenechala zahanbit a přinesla pokračování dramatu a spoustu dalších gólů. Nejprve šli do vedení hosté, na což strakoničtí rychle reagovali a během minuty srovnali. Následně domácí přidali další branku a poprvé v utkání vedli. Vedení se povedlo ještě navýšit využitím přesilové hry. Štíři zvládli přidat jednu branku, ale dorovnat skóre se jim již nepovedlo. 8 minut před koncem padl poslední gól, kterým domácí potvrdili své vítězství. Hosté v úplném závěru utkání zkoušeli hru v 6-ti hráčích, která ovšem nepřinesla žádnou výraznou šanci a tak se domácí mohli radovat ze zisku důležitých tří bodů.

V příštím kole vyrazí Strakonice do Milevska.

Mladší žáci

Mladší žáci odehráli v sobotu turnaj v rámci prvního koše, který pořádalo Milevsko. Výsledkově lze turnaj hodnotit jako průměrný neboť strakoničtí zaznamenali 2 výhry a 2 porážky.