Florbal Strakonice

Povedený vstup do nového roku

V následujícím textu přinášíme reportáž o uplynulém herním víkendu.

Muži “A“

První zápas roku 2022 sehráli strakoničtí florbalisté na domácí půdě. Soupeřem v rámci 15. kola Divize byl tým z města „kostky cukru“, tedy Dačice. V úvodu utkání se domácí celek potýkal se spoustou individuálních chyb a nepřesností, které pramenily především z delší herní přestávky. Hosté nabídnutých šancí s chutí využili a dostali se do vedení, které bylo max. o 2 branky. Ve druhé části si nejprve oba týmy připsaly po jedné trefě, poté došlo k drobné rozmíšce v domácím brankovišti, po které následovaly pětiminutové tresty pro obě strany. Hra ve 4 nesvědčila ani jednomu celku a tak se nic zajímavého nedělo. Po čtyřech minutách trestů udělali hosté chybu při střídání a nabídly tak domácím zkrácenou hru 4 proti 3. Tato přesilovka využita nebyla a tím také skončila druhá třetina. Hned v úvodu třetí části domácí dokázali rychle za sebou vstřelit 2 branky a otočit skóre zápasu na svou stranu. V polovině třetí dvacetiminutovky dostali domácí dvouminutovou výhodu hry proti třem hráčům soupeře, ovšem gól nepadl. Definitivní potvrzení strakonické výhry tak muselo počkat až na trefu do prázdné branky, když se Dačice pokoušely o vyrovnání.

Florbal Strakonice : TJ Centropen Dačice 7:5 (10. Šavrda, 12. Houska V., 17. Křesák, 27. Řezanka, 43. Křesák, 44. Houska T., 58. Chvosta Dav. – 1. Sedlák, 9. Sedlák, 15. Kubek, 16. Holeček, 24. Holeček)

Dorostenci

Dorostenci vstoupili do nového roku domácím turnajem. V prvním utkání narazili strakoničtí mladíci na Meťák České Budějovice. V tomto zápase nic nenasvědčovalo tomu, že se jedná o souboj prvních dvou celků tabulky – domácí soupeře přehráli jednoznačně 11:4. V druhém utkání, proti Kaplici, padlo branek o poznání méně, ovšem všechny za záda kaplického gólmana. Díky výhře 4:0 si strakoničtí dorostenci upevnili pozici v čele tabulky.

Florbal Strakonice : SK Meťák České Budějovice 11:4

Florbal Strakonice : FBC Spratak Kaplice 4:0

Sestava: Samec (G), Mikeš V., Mikeš M., Šperlín, Miklas, Janda, Šlesinger, Čajan, Novotná, Homolka, Mrkvička, Ševčík, Preis, Tůma