Play-up bez vítězství

V následujícím textu přinášíme ohlédnutí za odehraným víkendem.

Muži A

S nožem na krku vyrazili muži v sobotu hrát do Rudné, neboť porážka by již znamenala vyřazení z nadstavbové části. Utkání se hrálo od prvních minut v dobrém tempu. Oba soupeři si vytvářeli šance, ale jako první skórovali domácí. Strakonice vyrovnali o 4 minuty později a v závěru první části si Rudná znovu vzala vedení zpět. Druhá část přinesla zlepšený výkon hostů. Strakoničtí v této části trávili většinu času útočením, ovšem branka nepadla ani na jedné straně. O osudu utkání rozhodl, stejně jako ve druhém zápase této série, úvod třetí dvacetiminutovky. Rudná se do 5. minuty dokázala dostat do vedení o 4 góly. Útočné snahy strakonických byly následně odměněny několika brankami, ovšem domácí na každou dokázali odpovědět. V závěru zápasu pak ještě zelenočerní navýšili skóre při soupeřově hře bez brankáře. Strakonickým tak po třetím prohraném zápase v Play-up skončila sezóna.

Dorostenci

Další turnaj v pražských Kbelích odehráli včera dorostenci. První utkání proti Wizards začalo velmi opatrnou první třetinou, ve které gól nepadl. Druhá část začala využitou přesilovkou Pražanů. Na obdrženou branku strakoničtí velmi rychle odpověděli a následně překlopili vedení na svou stranu. Ve třetí třetině se hra znovu vyrovnala a nerozhodné bylo také skóre této části. V konečném součtu se radovali Jihočeši.

Do druhého utkání s říčanskými Draky vstoupili Strakonice velmi špatně. Až do poloviny zápasu se trefovali pouze Středočeši a povedlo se jim to celkem 5x. Poté převzali iniciativu červenobílí a vstřelili 4 branky v řadě. Na vyrovnání ale nedošlo, namísto toho Říčany přidali dvě trefy a odnesli si vítězství 7:4.

Starší žáci

Červený tým starších žáků vyrazil za svými zápasy v sobotu do Krumlova. První utkání s Milevskem rozhodla hned první třetina, kterou strakoničtí ovládli. Také ve zbylých částech tahalo Milevsko za kratší konec a celkově tak jasně zvítězili dudáci.

Ve druhém zápase proti FA České Budějovice museli strakoničtí otáčet nepříznivé skóre z úvodu duelu. Výrazně se to podařilo především v prostřední třetině, a to dokonce bez obdržené branky. FA neskórovalo ani ve třetím dějství, takže druhá výhra putovala do Strakonic.

Bílý tým odehrál své zápasy v Kaplici. Během turnaje zaznamenali strži všechny typy výsledků – nejprve porazili Soběslav, následně remizovali s Meťákem Č. B. a na závěr prohráli s Kaplicí.