Florbal Strakonice

Mužům se komplikuje situace

Souhrn posledního herního víkendu přinášíme v následujícím textu.

Muži A

Utkání mezi Florbalem Strakonice a FBŠ Slavií Plzeň, které proběhlo včera ve strakonické hale, lze označit za šlágr kola. Tomuto označení průběh utkání dostál a diváci se tak mohli bavit kvalitním florbalem. Oba týmy od počátku předváděly koncentrovaný výkon doplněný o vysoké tempo hry. V první polovině utkání měli domácí hráči o trochu více ze hry, ovšem do skóre tento fakt nedokázali promítnout a tak se po 40-ti minutách hrálo 4:4. Do třetí dvacetiminutovky vstoupili strakoničtí lépe a hned v úvodu se dostali do jednobrankového vedení. Plzeň však přišla s velmi rychlou odpovědí. Poté nastala klíčová část zápasu a to když domácí nabídli Západočechům několik po sobě jdoucích přesilových her a hosté trestali. Ze stavu 5:5 byl rázem stav 5:8, což jak se ukázalo, bylo pro domácí již nedostižné skóre. 5 minut před koncem snížili Jihočeši na 6:8 a to byl poslední gólový zápis v tomto střetnutí.

Tato ztráta bodů znamená pro strakonické nepříjemnou komplikaci v cestě do play-up. Aby si dudáci udrželi alespoň nějakou šanci na postup, musí v následujících utkáních naplno bodovat a zároveň spoléhat na příznivý vývoj ostatních zápasů.

Dorostenci

Dorostenci pokračují v jízdě na vítězné vlně. V sobotu se nejprve rozehřáli nevýraznou výhrou nad Kaplicí, aby pak následně jednoznačně přejeli spojený tým Třeboně s FA Č.B a utvrdili tak vedoucí pozici v tabulce.