Související zápasy

Florbal Strakonice
46_20221016_130429.jpg

Muži zvládli souboj o první místo

Souhrn víkendových událostí přináší následující text.

Muži A

6. kolo Divize přineslo souboj dvou týmů, které se dělili o první příčku, se stejným počtem bodů – tedy Strakonice a Gorily Plzeň. Utkání začalo opatrnou hrou. První gól padl až v 11. minutě a do vedení šli domácí. Hosté velmi rychle vyrovnali v početní převaze. Po vyrovnání šla Plzeň, díky další trefě do vedení, ovšem to trvalo pouze 4 minuty. Domácí vyrovnali také v přesilové hře. A první část skončila ještě dalším domácím gólem. Ve druhé třetině padali góly pouze kolem poloviny zápasu. Nejprve navýšili domácí vedení, poté Gorily využili další přesilovku a snížili a následně opět odskočili domácí. Na začátku třetí dvacetiminutovky nabídli dudáci hostům další přesilovou hru po naprosto zbytečném faulu. Plzeňští nabízenou výhodou nepohrdli, snížili a v euforii po vstřeleném gólu dokázali krátce na to i vyrovnat. Domácí se v tomto kritickém momentu nepoložili, i když soupeř byl v této části hry aktivnější. Vítězný gól padl v čase 54:48 a vstřelil ho Jan Staněk. Plzeň v závěru zkoušela štěstí s 6ti hráči v poli, dokonce na poslední minutu dostala další výhodu přesilové hry, nic z toho však již úspěšné nebylo. 3 body zůstali doma a první příčka v tabulce, tak minimálně do příštího kola patří Strakonicím. 

Příští sobotu vyrazí strakoničtí do Třeště, kde pořádají své domácí zápasy Dačice.

Junioři

Před utkáním mužů patřila oblouková hala juniorům. V prvním zápase se strakoničtí utkali s Táborem. Gólově se oba týmy drželi po celý zápas blízko sebe, nikdo nevedl více než o 2 branky. Vyrovnaný průběh vydržel až do samotného závěru, kdy za stavu 6:6 proměnil trestné střílení Homolka, čímž zařídil tří bodový zisk domácím. V druhém utkání pak junioři bodovali opět naplno, když porazili 14:1 FA Č. Budějovice.

Starší žáci

Oba týmy starších žáků byli aktivní v sobotu. Bílý tým vyrazil za turnajem prvního koše do Českých Budějovic. V prvním utkání přehráli strakoničtí Jindřichův Hradec 8:3. Zbylá utkání skončila vždy o gól – Štíry Č. B. porazili dudáci 3:2, s Meťákem a s Pískem prohráli (1:2 a 3:4).

Červený tým pořádal domácí turnaj. Na úvod zvítězili Strakonice 3:0 nad Netolicemi. V dalších duelech již na body nedosáhli. S Českým Krumlovem prohráli 7:3 a se Štíry Č. B. 8:2.