Florbal Strakonice

Muži zahájili druhou polovinu soutěže

V následujícím textu přinášíme souhrn uplynulého víkendu.

Muži A

Druhou polovinu zápasů zahájili strakoničtí v sobotu v Praze, utkáním s Wizards. V úvodní třetině měli míček více pod kontrolou domácí, ovšem dobře bránící hosty dokázali překonat pouze jednou. Ve druhé třetině se hra více vyrovnala a začali padat góly. Hráči Wizards v této třetině prokázali kvalitu v zakončení a trefili se 4x, zatímco hosté pouze jednou. Nutno podotknout, že strakoničtí si v celém zápase vybrali pořádnou dávku smůly, neboť tyčku trefili snad 7x. V úvodu poslední dvacetiminutovky se hosté začali, po snížení na 5:3, nadechovat k vyrovnání. Domácí nedopustili opakování scénáře, který se odehrál, během prvního vzájemného utkání, kdy strakoničtí v závěrečné části stáhli 5 gólové manko, a tentokrát sami v rychlém sledu skórovali hned 3x. Od této chvíle byl zápas již prakticky rozhodnutý. Branky vstřelené v závěru zápasu upravili výsledek do podoby 12:5.

V příštím kole přivítají strakoničtí na domácí ploše Milevsko (4.12. od 17:00).

Starší žáci

Oba týmy starších žáků odehráli o víkendu své turnaje. Červení v sobotu vyrazili do Sezimova Ústí, kde se střetli s Táborem, Netolicemi a Českým Krumlovem. V utkání s Netolicemi vybojovali strakoničtí výhru 8:6, ze zbylých zápasů odešli poraženi.

Bílý tým hrál v neděli v Netolicích. Strakoničtí na turnaji ani jednou nezaváhali a čtyřech výhrách ovládli 1. koš.