Muži vlétli do sezóny, dorost tápal

Přehled prvního herního víkendu přinášíme v následujícím článku.

Muži A

Mužskému áčku začala ligová sezóna rovnou dvěma zápasy. V sobotu muži vyrazili na půdu nováčka z Klatov, kde předehrávali utkání 11. kola. Strakonickým hráčům se od počátku zápasu dařilo kontrolovat hru a vytvářet si šance a zároveň nedovolovat domácím mnoho útočných šancí. V prvních dvou třetinách nasázeli Jihočeši vždy po 4 brankách a ani jednou neinkasovali. Do třetí části již hosté nastoupili se snahou pošetřit síly na nedělní utkání, což se podepsalo na průběhu utkání. Domácí si více zahráli s balónkem a hra již nepřinášela příliš divácké radosti.

V neděli do strakonické obloukovky zavítal jeden z favoritů soutěže – Gorily Plzeň. První část patřila spíše domácím. Ti byli více pohybliví a dařilo se jim střílet jednoduché góly. Ve druhé dvacetiminutovce převzali iniciativu plzeňští. Gorily přidaly na tempu a dorovnaly skóre zápasu. Ve třetí části již oba celky hráli na hraně svých fyzických limitů a byl to tuhý boj. Nejprve šli do vedení hosté, strakoničtí v přesilovce vyrovnali a následně otočili skóre na svou stranu. Plzeň se nevzdala a v závěrečném power-play vyrovnala. Následovalo tak prodloužení 3 proti 3, které v poslední minutě ukončil gól domácího Šavrdy. Bod navíc tak zůstal doma.

Muži B

Mužská rezerva otevřela sezónu domácím turnajem. V prvním zápase změřilo béčko, doplněné o množství juniorů, síly s Vimperkem. Domácí daleko více tvořili hru, zatímco Vimperk občas zahrozil z protiútoku. Strakoničtí si průběh zápasu pohlídali, udržovali se ve vedení a došli si pro 3 body. V druhém zápase nastoupil proti červenobílým favorit soutěže Soběslav. Dvě třetiny mohli domácí pomýšlet na zisk bodů, když před závěrečnou částí drželi náskok 4:3. Soběslav se však v závěru probrala a nasázela 7 gólů, čímž si došla pro vítězství.

Dorostenci

Dorostencům začala sezóna také doma. V úvodní části ligy jsou Strakonice nasazené v 1. výkonnostním koši a tak na jih Čech zavítali zvučné týmy. Nejprve se domácí utkali s Chodovem. Pražský tým byl od počátku aktivnější a tvořil hru. Domácí si dokázali vypracovat několik slibných šancí, ale žádnou neproměnili. Od druhé části začal Chodov střílet góly, kterých nakonec bylo 10. Strakonice tak odcházeli z prvního utkání poražené.

Ani ve druhém zápase se domácím nevedlo lépe. Sparta působila v utkání ještě více dominantně než Chodov a také dokázala nastřílet o 5 gólů více. O jediný zásah strakonických se postaral Nedopil. V následujících utkáních ve Znojmě tak dudáci budou muset zlepšit své výkony.