Florbal Strakonice

Klíčové utkání áčka a skvělé výsledky stržů

Tento článek přináší souhrn výsledků prvního hracího víkendu v roce 2023.

Muži A

Rok 23 otevřelo áčko v Plzni, v bývalé tovární hale, kde hrají domácí zápasy FBŠ Gorily. Utkání již od počátku probíhalo ve vysokém tempu. Domácí hráli více s míčkem, ale vážné šance si nevypracovávali a hosté byli nebezpeční v protiútocích. První gól vstřelily Gorily v 7. minutě. Hosté za 3 minuty srovnali a v následné přesilovce otočili skóre. První část uzavřeli domácí svou vyrovnávací trefou. Do druhé třetiny vstoupili domácí se zvýšeným nasazením. Postupně získanou herní převahu přetavili plzeňští ve 4 gólové trefy v této třetině. Do poslední dvacetiminutovky tak strakoničtí šli s tím, že musí přidat a dotáhnout čtyř gólové manko. Začátek se vydařil, když po minutě a půl snížil Mareš. Domácí však zdramatizování nepřipustili, když udrželi své vysoké herní tempo, zatímco Jihočeši postupně odpadali. Tým s lidoopem ve znaku přidal ještě pět branek a dokráčel si pro vítězství. Díky této prohře se strakonickým hráčům velmi vzdálila naděje na příčky, zaručující účast v nadstavbě.

V následujícím kole zavítají do Strakonic Dačice (v neděli od 17:00).

Junioři

Juniorský tým v sobotu vycestoval za svým turnajem do Tábora. Mladíci, na rozdíl od mužů, strávili dopoledne v krásné nové hale. V prvním utkání narazili strakoničtí na Tábor. S tabulkovým sousedem červenobílí prohráli 9:6. Ve druhém zápase již strakoničtí dokázali zvítězit, a to nad FA České Budějovice. Během turnaje se v brankovišti museli vystřídat hráči, neboť juniorský gólman je nemocný.

Starší žáci

Sobota byla herním dnem také pro oba týmy starších žáků. Bílý tým zaznamenal 3 vítězství a ovládl 1. koš. Červení na domácí půdě také zvítězili ve všech zápasech a obsadili první příčku ve 4. koši.