Florbal Strakonice

Junioři rozehráli sezónu a muži podstoupili 2 těžké zápasy

V následujícím textu přinášíme souhrn druhého hracího víkendu aktuální sezóny.

Muži A

Také druhé kolo Divize sehráli strakoničtí na domácí půdě. Tentokrát zavítali do Strakonic Wizards Praha, tedy nováček v Divizi B, ovšem pro domácí ne neznámí celek, neboť oba týmy spolu dříve hráli v Národní lize. Diváci si na první gól museli počkat až do 9. minuty, to se trefili domácí a pak se rozjel brankostroj. Hosté do konce první části skóre otočili a následně navýšili na rozdíl až 4 gólů. Strakoničtí se ovšem nevzdali a ve třetí třetině skóre dotáhli. Velkou měrou jim v tom pomohlo vyloučení hostujícího trenéra a krátce na to dalšího jeho svěřence. Domácí obě vyloučení potrestali a šlo se do prodloužení. Ve hře 3 na 3 došlo pouze na dvě šance. Strakonice tu svou neproměnili, Wizards ano, a tak si domů odvezli i bod navíc.

V dalším kole vyrazí Strakonice do Milevska (v sobotu).

Muži (pohár)

Hned den po souboji s Wizards nastoupili strakoničtí chlapy do pohárového souboje s Pelhřimovem. Soupeř z vyšší ligy šel do vedení v 6. minutě po chybě strakonických v bránění standardky. Druhou branku přidali hosté v závěru první části. Ve druhé dvacetiminutovce přišli na řadu domácí góly a to hned 3, takže vedení se překlopilo na stranu Jihočechů. Pelhřimov srovnal hned v první minutě 3. třetiny. Rozhodující gól padl v desáté minutě, když hosté využili přesilovku. V závěru se domácí ještě pokusili o dorovnání při hře v šesti, ovšem gól přidal už jen Pelhřimov, který tak postoupil do 5. kola Poháru, kde se utká s extraligovými Bohemians.

Junioři

V neděli otevřeli sezónu junioři, kteří vycestovali do Kaplice. V první zápase došlo na souboj s Pískem, který vyzněl jasně pro soupeře. Chuť strakoničtí spravili v druhém utkání, ve kterém rozstříleli Štíry Č. B. 22:1.