83_20231001_145821.jpg

Junioři a starší žáci rozehráli sezónu

O víkendu hráli muži A, junioři a starší žáci.

Muži A

Třetí utkání během sedmi dnů sehráli včera muži A. Do Strakonic tentokrát zavítal 8. celek Divize B, Kutná Hora. Domácí do utkání vstoupili velmi vlažně a nechali hosty uniknout do vedení až 2:5. S přibývajícím časem se kutnohorští ocitali stále více v obranném bloku, do kterého domácí jen těžko hledali skulinky. Strakonický útok v závěru zápasu gradoval a přinesl i toužené branky. Skóre se postupně vyrovnalo a následně jej dudáci překlopili na svou stranu. Kutná Hora dokázala v této části zápasu zaútočit pouze ojediněle z brejků, ovšem domácího brankáře nepřekonala, a to ani v závěrečné power-play. Naopak domácí gólem do prázdné brány podtrhli své vítězství.

Příští týden muži vyjedou do Českých Budějovic, kde je čeká souboj s Meťákem.

Junioři

Juniorský tým si na úvodní turnaj sezóny musel počkat až na poslední zářijový den. V písecké hale mladíci nejprve narazili na Meťák Č. B. Po vítězné první části strakoničtí nezvládli třetinu druhou ve které se Meťák dostal do jednobrankového náskoku, který udržel až do závěrečného hvizdu. První utkání tedy skončilo nezdarem.

Ve druhém souboji proběhlo derby s domácím Pískem. Píseční do utkání vlétli s velkým nasazením a tím způsobovali strakonickým velké problémy především v rozehrávce. Vysoké tempo hry bylo k vidění i ve druhé části, ve které, stejně jako v té první, překonali domácí gólmana Strakonic pouze dvakrát. V poslední dvacetiminutovce hra mírně zpomalila, což ale výrazně více vyhovovalo domácím, kteří v této části nasázeli 5 branek. Z prvního turnaje tak junioři odjížděli bez bodu.

Starší žáci

Oba týmy stržů o víkendu také otevírali letošní ročník. Červení v sobotu v Hrdějovicích uspěli v obou hraných duelech, když přehráli nejprve Písek a následně Tábor.

Bílý tým v neděli v Netolicích na úvod výrazně prohrál s Milevskem a poté nestačil ani na domácí Rafany.