Hektický týden dorostu

Zpravodajství z posledního herního víkendu roku 2023 přinášíme v tomto textu.

Muži A

Utkání s Meťákem České Budějovice bylo pro muže zápasem, ze kterého je povinnost získat tři body. Úvod duelu se vydařil, díky dobrému pohybu a rychlým kombinacím se strakoničtí dostali do vedení 3:0. Po té ale přišel útlum, během kterého hosté dokázali vyrovnat a následně i odskočit do jednobrankového vedení. Tato nepovedená část hry trvala až do konce druhé části. Ve třetí třetině se již domácí vrátily k výkonu z úvodu zápasu a třemi brankami rozhodli o vítězství v utkání. Nyní již nastává vánoční přestávka. Do zápasového rytmu se muži vrátí opět v lednu.

Junioři

Domácí turnaj v sobotu odehráli junioři. V prvním utkání narazily Strakonice na Tábor. Utkání se po celou hrací dobu neslo ve vyrovnaném duchu. Oba týmy se vystřídaly ve vedení, ale nikdo neodskočil o více než jeden gól. V závěru zápasu, za stavu 4:4, dostal Tábor početní výhodu, kterou využil a odnesl si tak všechny body.

V druhém utkání čekal na domácí Meťák z Českých Budějovic. Hosté dorazili pouze se šesti hráči do pole, což strakonickým výrazně usnadňovalo práci. Po celou hrací dobu červenobílí přehrávali soupeře a z tohoto tlaku vytěžili jasné vítězství. Zajímavostí tohoto utkání byla červená karta pro domácího Homolku, za nedovolenou kombinaci čepele a hole, na kterou rozhodčí upozornil budějovický tým.

Dorostenci

Doros odehrál v průběhu uplynulého týdne dvojitou porci zápasů. Hned v pondělí přišla na řadu domácí dohrávka odloženého utkání s Pískem. Strakonickým se povedl úvod střetnutí, kdy získali vedení. Písek se postupem času dostával více do hry, ovšem připravená strakonická obrana nenechávala útočníkům hostů příliš prostoru. Černozelení se v závěru dotáhli na dostřel jediného gólu, následně však inkasovali do prázdné brány a o vítězi tím bylo rozhodnuto.

Další zápas čekal dorostence v pátek. Jednalo se opět o dohrávku, tentokrát s Wizards Praha, hranou v hlavním městě. První dvě třetiny se oba soupeři přetahovali o skóre, i když strakoničtí častěji vedli. Rozhodující byla až poslední část, ve které zvítězili Jihočeši, a připsali si další vítězství.

Hned další den se mladíci do Prahy vrátili, čekala je zde další dvě utkání. Nejprve proběhl souboj se Štíry České Budějovice. Štírům patřila první část zápasu, naopak strakoničtí mocně dotahovali v závěru. I přes velký tlak Budějovice uhájily jednobrankový náskok a zvítězily.

Dalším sobotním zápasem bylo střetnutí s Říčany. Nepříjemného soupeře strakoničtí letos ještě nepřehráli, o to větší výzvou zápas byl. Utkání proběhlo maximálně vyrovnaně, a tak po 45 minutách bylo skóre 5:5. V nájezdech, které rozhodují o vítězi ihned po základní hrací době, si lépe počínali strakoničtí, kteří se tak mohli radovat ze třetího vítězství v jednom týdnu.