Florbal Strakonice

Gólové hody v Budějovicích

Souhrn posledního herního víkendu přinášíme v následujícím textu.

Muži „A“

Dvě třetiny trápení a pak kanonáda. Tak by se dal ve stručnosti popsat včerejší zápas mužského áčka. Že vstupy do utkání nejsou silnou stránkou strakonických hráčů, vědí snad všichni, ovšem v utkání proti beznadějně poslední Florbalové akademii Č. Budějovice to byl extrém. Odehráno bylo 18 vteřin a stav 2:0 pro domácí. Hosté se následně zkoncentrovali, postupně srovnali a otočili skóre. Domácí však v první části předváděli slušný výkon a tak se do kabin šlo za vyrovnaného stavu. Ve druhé části zlepšili strakoničtí obranu a přidali 3 vstřelené branky. Předváděná hra však stále neodpovídala tomu, co by si jistě, v utkání s týmem, který letos ještě nezískal žádný bod, představoval strakonický trenér, který tentokrát absentoval. Do třetí části jakoby vstoupili jiné týmy. Dudáci hned od prvních vteřin začali střílet góly a domácí se zlomili. Branková smršť pokračovala až do závěrečných minut utkání, a tak skóre poslední části nabylo hodnoty, kterou jindy vídáme po celém odehraném utkání – 3:12. Celkový brankový součet dospěl do podoby 6:18, což znamenalo důležité 3 body pro hostující celek.

O následujícím víkendu končí základní část Divize a strakonické čeká náročný dvojzápas. Nejprve v sobotu vyrazí opět do českobudějovické haly TJ Lokomotiva, kde pořádá dohrávku odloženého utkání Kaplice a následně v neděli doma přivítají plzeňské Gorily.

Muži „B“

Béčko mužů v sobotu vyrazilo za svým turnajem do Milevska. V prvním utkání strakoničtí změřili síly s domácí rezervou. Milevští po celou dobu zápasu udržovali mírné vedení a dvougólový náskok dotáhly až do závěrečného hvizdu. V druhém souboji, se Sokolem Vodňany, to naopak byly Strakonice, kdo se ujal vedení a to kontroloval po zbytek zápasu. Díky třem získaným bodům udržuje béčko průběžné druhé místo.

Junioři

Juniory v rámci domácího turnaje čekalo pouze jedno utkání a to se Soběslaví. Domácí v prvních dvou třetinách prokazovali herní převahu, kterou vyjádřili také gólově. Třetí část již ztratila své tempo a také její skóre bylo pro oba celky smírné. Celková výhra 8:3 nepřinesla žádný posun v tabulce, kde si mladíci drží druhou pozici.