Související zápasy

Florbal Strakonice
109_20240324_173133.jpg

Dorostenci a muži B mají dohráno

O víkendu skončila sezóna pro mužskou zálohu a dorost.

Muži B

Poslední turnaj sezóny odehrálo mužské béčko v sobotu v Soběslavi. První utkání, proti domácímu celku, začalo opatrnou první třetinou, ve které se prosadili pouze strakoničtí. Ve druhé části oba týmy přidaly a každý se trefil jednou. V závěru zápasu Soběslav dokázala vyrovnat, a tak gólově chudé střetnutí následovalo do nájezdů. V těch padla pouze jedna branka, která rozhodla o vítězství červenobílých.

Ve druhém zápase se dudáci utkali s Florbalovou akademií České Budějovice, která se pohybuje v podobných patrech tabulky. Utkání ovšem pro Strakonice nezačalo vůbec dobře. FA se postupně dostala až do pohodlného vedení o 5 branek. Teprve poté přišla korekce od strakonických. Budějovičtí však přidali další tři trefy a zvítězili.

Dorostenci

Ve druhém kole play-off narazili dorostenci na jednoho z favoritů soutěže – Spartu Praha. Vstup do prvního (domácího) utkání se strakonickým povedl náramně. Rychlý gól z první minuty Pražany ochromil, a ti i přes vyrovnání inkasovali další dvě branky. Domácím se dařilo koncentrovaně bránit do poloviny zápasu. Od tohoto okamžiku se již projevila větší šíře sparťanského kádru a hosté začali svůj tlak proměňovat v gólové trefy. I přes podporu zaplněné haly se domácím již nepodařilo skórovat, takže do druhého zápasu vyráželi se ztrátou 4 branek.

Do nedělního utkání vstoupily oba celky s důrazem na obranu. Sparta využila dvě přesilové hry, Strakonice se trefili jednou při hře 5 na 5. S přibývajícím časem opět sílila převaha pražského celku, který přidával úspěšné trefy. Domácí si zbytek utkání pohlídali a prošli do dalšího kola. Strakonicím naopak druhou porážkou skončila sezóna.