Florbal Strakonice

Dorost přivezl body z Prahy, muži hráli v Třešti

O víkendu hráli oba celky mužů a dorostenci. Jak vše vypadalo, shrnuje následující text.

Muži A

Mužské áčko v sobotu vyrazilo do daleké Třeště, kde své domácí zápasy hrají Dačice. Do utkání vstoupili oba týmy poměrně opatrně. Strakoničtí více kontrolovali hru, ale do výrazných šancí se příliš nedostávali. Postupně během první třetiny se dudákům podařilo domácího brankáře dvakrát překonat. Dačice si silné momenty schovali na konec první části, kdy v devatenácté minutě dvakrát skórovali z podobných šancí. Druhou třetinu začali strakoničtí aktivněji, z čehož vzešel faul domácích. Nabídnutá přesilovka byla využita a od této chvíle již v utkání vedli pouze Strakonice. O 4 minuty později bylo skóre znovu o 2 branky, když se trefil Blahuta. Do konce druhé dvacetiminutovky již oba gólmani zavřeli své klece, byť domácímu Vacuškovi to dalo více úsilí. Po druhé přestávce šli hosté do oslabení, které dačičtí využili ke snížení a zdramatizování. Ovšem ihned po tomto gólu museli na trestnou lavici odejít dva domácí borci, což hosté využili k vstřelení další branky. V polovině závěrečné části odskočili hosté poprvé na rozdíl třech gólů. Dačice od této doby zkoušely útočné štěstí při hře bez brankáře, ale úspěšní nebyli ani jednou. Naopak červenobílí postupně přidali další tři trefy. Závěr utkání tak již nebyl dramatický a přinesl výhru hostů v poměru 9:3.

V neděli čeká strakonické další domácí utkání. Od 17:00 dojde na střet s pražskými Panthers.

Muži B

Mužské béčko tentokrát nemuselo za utkáním nikam cestovat, jelikož pořádalo domácí turnaj. V první zápase byl soupeřem Jindřichův Hradec. Hradečtí vstoupili do utkání daleko lépe a postupně se ujali až čtyř brankového náskoku. Domácí však nesložili zbraně a ve druhé třetině se dostali na dostřel jedné branky. Ve třetí části ale skóroval již jen jednou Jindřichův Hradec, takže první body si Strakonice do tabulky nepřipsali. Ve druhém zápase změřili strakoničtí síly s Chýnovem. Tým z čela ligy se zaskočit nenechal a udržoval si pohodlné vedení, které dovedl až do závěrečného hvizdu. Strakoničtí tak zatím zůstávají na posledním místě Regionální ligy.

Dorostenci

Dorostenci v letošní sezóně předvádějí v nejvyšší lize velmi dobré výkony. Sobotní turnaj v Praze nebyl výjimkou. Nejprve se Jihočeši utkali s ambiciózním pražským týmem Butchis. Utkání přineslo vyrovnaný průběh, ovšem 3 body sebrali Strakonice. Ve druhém zápase, proti domácímu SKV to již byla spanilá jízda strakonických mladíků. Dudáci od začátku vedli a postupně přidávali další zásahy. SKV se poprvé prosadilo až ve třetí části, což přineslo výsledné skóre 9:1.