Související zápasy

Florbal Strakonice

Dorost postupuje

Dorostencům o víkendu začala nadstavbová část.

O uplynulém víkendu rozehráli play-off dorostenci. Soupeřem pro první kolo byla Třebíč. Úvodní utkání proběhlo v sobotu na půdě soupeře. Strakoničtí do zápasu vstoupili velmi dobře a rychle se ujali vedení 3:0. Domácí do první přestávky dokázali snížit na 3:1, ovšem to bylo zároveň naposledy, kdy se míček dostal za záda strakonického brankáře. Jihočeši v prostřední dvacetiminutovce vsítili další 3 branky a v závěrečné části podtrhli výhru ještě jednou trefou.

Do druhého utkání, které proběhlo v neděli ve Strakonicích, vstupovali domácí s velmi slibným náskokem, neboť o postupujícím rozhoduje součet skóre z obou zápasů. A právě tato jistota zapříčinila velmi opatrný rozjezd strakonických. Ti se především snažili nevytvářet mezery v bránění na úkor velmi nevýrazné útočné fáze. V první části se tak diváci gólu nedočkali. Druhou dvacetiminutovku otevřela, ihned po úvodním buly, Třebíč. Ani tento gól však nezměnil nudné vyznění zápasu. V poslední třetině hosté přidali a vstřelili další dvě branky. Tento fakt domácí mírně znervózněl, a tak přibylo faulů. Dostatečný náskok si strakoničtí uhlídali až do závěrečného hvizdu, takže se mohou radovat z postupu do druhého kola, ve kterém narazí na pražskou Spartu.