Florbal Strakonice

Bronzoví strži, neporažení dorostenci

Souhrn posledního herního víkendu přinášíme v následujícím textu.

Starší žáci

Na závěr vydařené sezóny absolvovali starší žáci nadstavbový turnaj s názvem O Mistra Jihočeského kraje, který zároveň sloužil jako kvalifikace na Mistrovství ČR. Na úvod turnaje čekaly strže dva zápasy základní skupiny. V prvním z nich nastoupili domácí proti budoucímu vítězi, českobudějovickým Štírům. A zápas se strakonickým velmi vydařil – hned první polovinu ovládli 4:1, což Štíři již nedokázali dotáhnout, naopak v druhé půli přidali domácí ještě jednu branku.

Ve druhém střetnutí byl strakonickým soupeřem Meťák Č. B. Strakonice opět začali výborně a dostali se do vedení, které jim vydrželo až do 16. minuty – to Meťák srovnal na 3:3. Poté budějovičtí dokonce převrátili skóre na svou stranu, ale domácí minutu před konce ještě stihli srovnat. Rozhodnout tedy museli nájezdy. Meťák byl v individuální disciplíně úspěšnější, a tak si připsal vítězství, které poslalo Strakonice do semifinálové bitvy proti Písku.

Semifinále přineslo krásný zápas, kterému nechybělo vůbec nic. První část (od semifinále se již hrálo na 3 třetiny) patřila Písku, který domácí přehrál a dostal se do vedení 3:1. Druhá třetina přinesla vyrovnání hry a také nerozhodné skóre – 2:2. V závěrečné části domácí napnuli veškeré síly, začali mít více ze hry a z tlaku vytěžili 2 vstřelené góly, což znamenalo nerozhodný stav po odehrání základních 30-ti minut. Na řadu tak znovu přišla nájezdová loterie. Písek byl úspěšný dvakrát, zatímco domácí pouze jednou. Na Strakonice tak zbyl pouze souboj o bronz.

Utkání o třetí místo bylo znatelně ovlivněno zklamáním obou družstev z prohraných semifinálových bitev. Jindřichův Hradec se hned první střelou ujal vedení, které trvalo až do konce první třetiny. O přestávce si domácí připomněli, že je stále o co hrát, a tak zlepšili hru a započali obrat ve skóre. V utahaném utkání již hradečtí neskórovali, zatímco domácí vstřelili celkem 4 góly, takže se v závěru náročného dne mohli radovat z poháru a medailí za 3. místo a také z toho, že dokázali hned v úvodu turnaje jednoznačně porazit celkového vítěze – Štíry Č. B.

Junioři

Juniorský tým v sobotu vyrazil za předposledním turnajem do Milevska. Strakoničtí mladíci v prvním utkání porazili FA Č. B., ve druhém zápase pak padli s Táborem. Tyto výsledky nic nezměnily na celkové druhé příčce, kterou drží strakoničtí v tabulce. Před posledním turnajem je již jisté, že horší než druzí strakoničtí neskončí, naopak útok na první příčku je stále možný, i když málo pravděpodobný.

Dorostenci

Neděle byla posledním hracím dnem tohoto ročníku pro dorostence. Strakoničtí letošní sezóně dominují, když ve všech dosavadních utkáních dokázali zvítězit, takže v posledním turnaji bylo cílem nezkazit celkovou statistiku. A to se také povedlo. Nejprve naši dorosti porazili Soběslav a poté Tábor. Těmito výhrami strakoničtí završili ročník, ve kterém ztratili pouze 1 bod za výhru na nájezdy proti Štírům Č. B. Před příštím ročníkem se tak Strakonice budou ucházet o postup do 1. ligy dorostenců