Florbal Strakonice

Béčko má první bod, áčko další tři

Následující text shrnuje uplynulý víkend.

Muži A

Poslední utkání před Vánocemi sehráli strakoničtí muži na domácí půdě proti Jindřichovu Hradci. První dvě třetiny měli shodný průběh. Domácím se dařilo kontrolovat hru, nepouštět soupeře do žádných nebezpečných akcí a občas i vstřelit gól. Poslední část se od předchozích odlišila. Strakoničtí přestali být koncentrovaní v obraně a místo toho se se hradeckými pustili do gólové přestřelky. Skóre této dvacetiminutovky dosáhlo hodnoty 5:5, což ve výsledku domácím stačilo k pohodlné výhře 10:7.

Po Novém roce se strakoničtí vydají do Plzně, kde se utkají s Gorilami.

Muži B

Poslední turnaj odehrálo v sobotu také béčko. 9 strakonických hráčů (včetně gólmana) tentokrát vyrazilo do Chýnova. V prvním utkání došlo na souboj s Pacovskými Honzíky. Domácí do utkání vstoupili skvěle a utekli do vedení 7:1. Aby toho nebylo málo, tak se v průběhu zápasu zranil junior Tůma, takže do pole zbývalo 7 borců. Strakoničtí však nesložili zbraně a pustili se do stíhací jízdy. Ve třetí minutě třetí třetiny bylo srovnáno a o 3 minuty později dokonce vedli červenobílí. Závěr zápasu byl bláznivý. 2 minuty před koncem Pacov vyrovnává, 22 sekund před závěrečnou sirénou dokonce o gól vede, aby strakoničtí, lobem přes ¾ hřiště, vyrovnali 4 vteřiny před koncem. Následovat tak museli nájezdy, ve kterých uspěli domácí. Strakonice si alespoň připsali první letošní bod.

Ve druhém zápase došlo na miniderby s Pískem B. Utkání proběhlo ve velmi přátelském duchu, kdy se oba týmy snažili o rychlou a kombinační hru. První část se povedla o dva góly lépe písku, další třetiny již skončili smírně, takže 3 body do tabulky připadli černozeleným.

Dorost

Po nevydařeném minulém turnaji se dorostenci v sobotu vrátili do Brna, aby zabojovali o další body do prvoligové tabulky. První zápas proti Třebíči se Jihočechům vydařil. Koncentrovaným výkonem dokázali soupeři nejprve odskočit až do stavu 7:1 a následně uhájit výhru 8:4.

V druhém utkání se silnými Gullivers Brno doplatili strakoničtí na dlouhodobou bolest, a to na neproměňování šancí. V tomto zápase zvítězili Jihomoravané 5:2.