Florbal Strakonice

Áčko dál na vítězné vlně

V tomto textu přinášíme souhrn odehraného víkendu.

Muži A

V neděli do strakonické obloukovky zavítal Spartak Kaplice. Ačkoliv je Kaplice nováčkem ligy, tak pro strakonické není nikým neznámým. Kaplice se již v Divizi představila (předloni) a navíc za ni hraje několik borců se zkušenostmi ze Strakonic. Do zápasu tak domácí šli s očekáváním tuhé obrany soupeře a následnými nebezpečnými brejky. A přesně takto se dvě třetiny hrálo. Strakoničtí měli mírnou převahu v držení míčku, ovšem na šance bylo utkání vyrovnané. Rozhodnout musela až třetí část, ve které dudáci zpřesnili svou hru, dařilo se jim lépe kombinovat a vytěžili 3 gólové trefy. Naopak soupeř již domácího gólmana nepřekonal. Z náročného utkání tak Strakonice získali důležité 3 body.

Další zápas mají strakoničtí muži na programu hned dnes. Ve své hale od 19:00 přivítají prvoligové Kladno, a to v rámci pohárové soutěže.

O následující (pouťové) neděli se áčko znovu představí ve Strakonicích. Od 17:00 se v obloukové hale střetne s Kutnou Horou.

Muži B

Mužská rezerva po domácím turnaji vyrazila na první výjezdní turnaj, a to do Chýnova. V prvním zápase narazila velmi mladá sestava na SKP České Budějovice. Strakonice nepotvrdily roli favorita a z utkání odešly poražené. Ani v druhém střetnutí nebyli červenobílí úspěšní. Domácí Chýnov obvykle střílí hodně branek a povedlo se mu to i tentokrát. Především první třetina udala ráz celému zápasu, když chýnovští utekli do vedení 4:0. V dalších částech již strakoničtí drželi se soupeřem krok, otočit zápas ale nezvládli.

Dorostenci

Po velmi těžkém prvním domácím turnaji vycestovali dorostenci za dalšími zápasy do Znojma. Nejprve došlo na souboj s domácím celkem. V tomto střetnutí si strakoničtí spravili chuť a zvítězili 6:5. Následovalo utkání s Pískem. Jihočeské derby, hrané na jihu Moravy, vyznělo lépe pro černozelené v poměru 8:3.