Memoriál Petra Adlera 2014

2. ročník turnaje Memoriálu Petra Adlera se konal pod záštitou starosty města Strakonice v obloukové sportovní hale za účasti 8mi mužských týmů.

Herní systém:

• Dvě čtyřčlenné skupiny.
  • V základních skupinách sehraje každý s každým jedno utkání.
  • Čtvrtfinále - utkání týmů křížem z obou skupin. Semifinále a finále.
  • Hrací doba v základních skupinách 2 x 15 min. hrubého času.
  • Hrací doba ve čtvrtfinále a semifinále 3 x 15 min. hrubého času.
  • Hrací doba finále 3 x 20 min. hrubého času.
  • Hřiště standardních rozměrů (40 x 20 m).

Memoriál 2014 obrazem:

STRAKONICE - Dvoudenní florbalový turnaj pod názvem Memoriál Petra Adlera uspořádalo o víkendu 8. - 9. června FbC Strakonice. Mezi sedmi družstvy byl nakonec nejlepší FbC Štíři České Budějovice, který ve finále udolal domácí hráče na nájezdy.

Strakonický deník: strakonicky.denik.cz

Slavia VŠ  o memoriálu Petra Adlera 2014

O uplynulém víkendu se muži představili na prvním prestižnějším "letním" turnaji. Ve Strakonicích se konal první ročník Memoriálu Petra Adlera a v nabité konkurenci se Slavia VŠ Plzeň určitě neztratila.

Turnaj byl dvoudenní, první den jsme odehráli tři skupinové zápasy, poté jsme strávili noc v blízké ubytovně a v neděli jsme odehráli ještě čtvrtfinálové utkání. Z hlediska organizace se turnaje opravdu povedl a už nyní je téměř jisté, že o účasti na dalším ročníku budeme rozhodně uvažovat. Do Strakonic jsme odcestovali z Plzně v zajímavě poskládané sestavě, která nakonec předvedla sympatické výkony.

Skupinové boje:

V sobotních zápasech jsme se jako první postavili v čtyřčlenné skupině proti domácím Strakonicím. V utkání jsme se nemohli dostat do tempa a i když jsme se dostali brzy do vedení, zápas jsme nakonec prohráli zaslouženě 1:3. Nutno říci, že domácí Strakonice se později dostali až do finále celého turnaje, kde podlehli až budějovickým Štírům. Ve skupinách se hrálo 2x15 minut hrubého času.

FBC Strakonice - Slavia VŠ Plzeň 3:1

Ve druhém utkání jsme se představili proti outsiderům z Českého Krumlova a roli favorita jsme potvrdit dokázali. Krumlov jsme nakonec přehráli 10:6, což byl pro soupeře hodně příznivý výsledek. Při vysokém vedení jsme obdrželi několik zbytečných gólů a znovu neproměnili řadu vyložených příležitostí, podobně jako v průběhu celého turnaje.

Slavia VŠ Plzeň - FBC Český Krumlov 10:6

Poslední utkání ve skupině bylo proti prvoligovému Pelhřimovu a pochopitelně jsme tak v zápase byli outsidery. Krok jsme dokázali se soupeřem držet prakticky po celou dobu prvního poločasu, ale ve druhé půli Pelhřimov ukázal svou sílu a zejména díky svým smrtícím protiútokům nakonec zvítězil 6:2. Ze skupiny jsme tak do nedělního čtvrtfinále postoupili ze třetího místa.

FBC Pelhřimov - Slavia VŠ Plzeň 6:2

Čtvrtfinále:

Do nedělního dne nám hrozilo, že odehrajeme pouze jedno utkání a pojedeme domů, ale s touto vizí se na turnaj jelo. Čtvrtfinálový zápas se však hrál 3x15 minut a tak nikoho nemrzelo, že jsme vypadli. Utkali jsme se proti druholigovým Dačicím, které na turnaji nesli název Homer Team. V celkovém součtu se jednalo o velmi vyrovnané utkání. Soupeř měl znovu velmi nebezpečné brejky, ze kterých dokázal také dvakrát skórovat. K nim jsme přidali dvě naše chyby a byly z toho čtyři obdržené góly.

My jsme za stavu 4:0 pro soupeře dokázali pouze snížit na 4:2 zásluhou Tomáše Červenky a Matěje Neužila. Ze závěrečného tlaku jsme další gól dát nedokázali a turnaj tak pro nás skončil v tomto čtvrtfinálovém duelu. Dačice poté v semifinále vypadli s domácími Strakonicemi.

Homer Team - Slavia VŠ Plzeň 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Za celou Slavii děkujeme Strakonicím za super turnaj!